Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Cofające się paliwo...

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar asiaislawek3
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie Cofające się paliwo...

    Witamy!
    Mam problem z moją Alfą 147 1.9jtd 115km.
    Od dłuższego czasu próbuje rozwiązać problem związany z odpalaniem.
    Wszystko zaczęło się od tego że dość często podczas odpalania strasznie rzucało silnikiem, szybko gasiłem i następna próba była już ok. Teraz problem zrobił się już bardziej poważny ponieważ już w ogóle nie odpala. Kręci ale wygląda to tak jakby w układzie nie było paliwa. Po zdjęciu wężyka idącego od filtra do pompy zauwżyłem że jest tam zaledwie kilka kropel paliwa.
    Mam właśnie odnośnie tego pytanko czy istnieje jakiś zawór zwrotny i gdzie on się znajduje?

    ---------- Post dodany o godzinie 21:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:45 ----------

    Dodam że przy próbie tzw. na pych pali na 2-3 metrach.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:48 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:46 ----------

    po odpaleniu wszystko jest w najlepszym porządku,lecz wystarczy zgasić i koniec.......

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiaislawek3 Zobacz post


    Dodam że przy próbie tzw. na pych pali na 2-3 metrach.
    Żartujesz z tym odpalaniem na pych??
    Wiesz że można w ten sposób uszkodzić silnik??
    Jeśli przeskoczy rozrząd to masz trochę większą zabawę...

  3. #3
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    jak nie ma lancucha na rozrzadzie.. to nie wolno go popychac..

    podepne sie pod temat

    u mnie jest podobnie..

    auto odpala normalnie bez problemow.. wystarczy ze sie zatankuje.. czyli odkrecam korek od wlewu itp..
    i dupa.. nie chce zapalic..czasem wystarczy przekreczyc kilka razy kluczyk zassa paliwo i odpala..
    a czasem motyw z plakiem jest potrzebny.. i wtedy zassie .. i dziala

    co to moze byc?

    filtr paliwa nowy..wiec w nim sie nic nei dzieje...
    moze sie zapowietrza?
    ew, pompe paliwa szlag trafia?

  4. #4
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Witam, jeżeli już takowy problem wynika na początek zastosował bym preparat do oczyszczania i uszczelniania układu paliwowego do diesel wcenie 15 zł.
    jeżeli to nie pomaga tzn że pompa paliwowa uległa całkowitemu zasyfieniu i wymaga bezdyskusyjnej wymianie.
    Nawet jeżeli układ jest nieszczelny, ty tego się nie dopatrzysz, musiał byś wymieniać część po części aż problem by zanikł .

    A propo czy wskażnik paliwa zachowuje się nietypowo czyli skacze lub po przejechaniu kilku km unosi się w górę tak jakbyś tankował podczas jazdy tzn że masz nieszczelny układ i filtr powietrza zasysa niefortunnie mieszankę która oszukuje cibie i twóją Alfę co prowadzi do problemu z uruchomieniem silnika.

    pozdr

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkyyyy Zobacz post
    czasem wystarczy przekreczyc kilka razy kluczyk zassa paliwo i odpala..

    ew, pompe paliwa szlag trafia?
    Oznaki wskazują na to że pompka słabo pompuje. Jeśli kilka razu przekręcisz kluczyk i autko odpala oznacza to że pompka w trakcie przekręcania dopompowuje paliwa do określonego ciśnienia i wtedy umożliwia odpalenie. Jak pisze @whisky2012 może też być zabita syfem, dlatego nie pompuje dobrze.
    Musisz to sprawdzić, gdybać można na różne sposoby.
    A słychać pompę podczas przekręcania kluczyka??
    Sprawdzałeś czy nabija instalację paliwem??
    Na odległość wiele nie można stwierdzić i diagnoza też może być zła, ale zacząłbym od pompki paliwa.

  6. #6
    Miki74_06
    Gość

    Domyślnie

    Jest zawór zwrotny, który zresztą kosztuje parę złotych na wężu powrotnym, nie wiem jak jest w 147 ale u mnie znajdował się na przewodzie powrotnym przy baku (musiałem opuszczać bak, żeby się do niego dostać). Też miałem kiedyś takie objawy jak Ty i nie potrzebnie wymieniłem pompę. Odpowietrz(przedmuchaj) także przewód przelewowy bo tam się lubi czasem zatrzymać paliwo i są podobne objawy. Jak to nie pomorze wtedy będzie pewność, że to pompa jest walnięta.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jasienica
    Auto
    156sw 1,9 jtd 2005
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ja tez maiłem problem z cofaniem sie paliwa. Przy przekreceniu kluczyka słychać było pompe i bulgotanie w baku. Jednak ostatnio zauważyłem że mam spocony filtr paliwa, przy próbie dokręcenia udało sie go przekręcić o pół obrotu. Dodam że zadnego wycieku, (kapania) nie było. Problem z cofaniem paliwa ustąpił :-).

  8. #8
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał whisky2012 Zobacz post
    Witam, jeżeli już takowy problem wynika na początek zastosował bym preparat do oczyszczania i uszczelniania układu paliwowego do diesel wcenie 15 zł.
    jeżeli to nie pomaga tzn że pompa paliwowa uległa całkowitemu zasyfieniu i wymaga bezdyskusyjnej wymianie.
    Nawet jeżeli układ jest nieszczelny, ty tego się nie dopatrzysz, musiał byś wymieniać część po części aż problem by zanikł .

    A propo czy wskażnik paliwa zachowuje się nietypowo czyli skacze lub po przejechaniu kilku km unosi się w górę tak jakbyś tankował podczas jazdy tzn że masz nieszczelny układ i filtr powietrza zasysa niefortunnie mieszankę która oszukuje cibie i twóją Alfę co prowadzi do problemu z uruchomieniem silnika.

    pozdr

    kolego flasza dla Ciebie

    dokladnie tak jest..

    jak sie zatankuje, to wskazowka co jakis czas sie posuwa do gory...

    bo filtr jest nowka sztuka...

    czyli co mam zrobic?
    od razu kupic nowa pompe paliwa czy jak?: )

    http://allegro.pl/item1057043916_pom...iesel_jtd.html

    to takie cudo?
    Ostatnio edytowane przez milkyyyy ; 03-06-2010 o 22:19

Podobne wątki

  1. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  2. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18
  3. [33] Paliwo do 33 1.7 8V.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 15:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory