Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: prześwit

  1. #11
    Zbeer
    Gość

    Domyślnie no problem

    jest ok, mam niższą wersję TI na 19' i problemu nie ma - jazda i parkowanie w Wawie. Nie można co prawda jeździć jak firmowym (nawet rampa to krawężnik), ale bardziej bolą dziury, tory, kostka.

    Zostawić a4 dla 159 ... bezcenne.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 1.9 JTDm & 2.0 Cougar ;-)
    Postów
    56

    Domyślnie

    Aaaa tak sobie odżwieże. Parę dni temu (na 17') parkując pod McDonaldem, gdy przednim kołem zjechałem z krawężnika to takie było uderzenie, że aż krawężnik się posypał w drobny mak. Krawężnik to za duże słowo - krawężniczek... niestety coś z tymi alfami 159 jest, że zawieszenie jest o te pare cm za niskie i to co wydaje się być normalne w każdym innym aucie tutaj przychodzi z bólem. Już nawet nie startuje na duże i średnie krawężniki, bo zawsze kończy sięto tak samo - bez względu jak wolno bym tego nie robił ;-) Inna sprawa, że zawieszenie takie idealnie się sprawdza w trasie, szczególnie na autostradzie przy dużych prędkościach i niejedne nawet niemieckie auto zostaje wtedy w tyle...

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    52

    Domyślnie

    Na polskich drogach, szczególnie w koleinach pośladki trzeba zaciskać. Lepiej nie ryzykować i jechać po garbie. Do krawężników i progów idzie się przyzwyczaić. Jak się powoli wykonuje taki manewr nie zahaczysz. W poprzedniej Hondzie Civic bywało gorzej.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    159
    Postów
    60

    Domyślnie

    A co moze byc nie tak jesli alfa stoi za wysoko? Mam 17-stki i spodziewam sie ze bedzie wyzej niz na 16, ale w porownaniu z inna alfa przeswit miedzy opona a blotnikiem byl u mnie wiekszy

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 8V 120 km
    Postów
    86

    Domyślnie

    a ja mam 16 i czytam czytam wasze posty i ja nie przyhaczyłem o nic o żaden próg nawet na parkingu wjeżdzam pod same koła i krawężnik chowa sie pod zderzakiem
    Ostatnio edytowane przez Robson1236 ; 16-05-2013 o 22:19

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiann Zobacz post
    A co moze byc nie tak jesli alfa stoi za wysoko? Mam 17-stki i spodziewam sie ze bedzie wyzej niz na 16, ale w porownaniu z inna alfa przeswit miedzy opona a blotnikiem byl u mnie wiekszy
    Może w innej alfie była pęknięta sprężyna (nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o tył). Lub po prostu ktoś sobie obniżył samochód.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-05-2013 o 22:22

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robson1236 Zobacz post
    a ja mam 16 i czytam czytam wasze posty i ja nie przyhaczyłem o nic o żaden próg nawet na parkingu wjeżdzam pod same koła i krawężnik chowa sie pod zderzakiem
    Hahaha... to podjedź troszkę dalej i oprzyj się oponami o krawężnik.

    Wydaje mi się osobiście, że to bardziej amortyzacja ma wpływ. Silnik jest ciężki i zjeżdżając z krawężnika dodatkowo "nurkujemy" (parę razy miałem już takiego zonka, teraz zjeżdżam powoli i jest OK). Koleiny to jest totalna porażka i trzeba uważać, a ostatnio we wrocku udało mi się przydzwonić podłogą o spowalniacz (oczywiście za duża prędkość i znowu dał "nura"). Acha i koła oczywiście super 16".

    Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    ja też mam 16-stki i parę razy zdarzyło sie zjeżdżając z krawężnika uderzyć ale w wakacje wracając z kołobrzegu tak przy 120km/h wpadłem w koleine i była na tyle duża że przez chwilkę przytarłem osłoną silnika. Aż się spociłem wtedy heh

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Kraweżnik krawęznikowi nie równy, po prostu trzeba uważać. Trzeba wziąśc tez po poprawkę że to nie nasze auta sa za niskie tylko drogi w Polsce do dupy.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Nie straszcie kolegi Jest minimalnie niżej niż u konkurencji (co znakomicie wpływa na właściwości jezdne w określonych warunkach), ale to "minimalnie" sprawia, że jednak trzeba bardziej uważać. Fakt, że w mieście gdzie drogi są bardzo różnej jakości zdarza się, że nie mogę dogonić matiza, ale dzięki temu nauczyłem się jeździć ostrożnie i majestatycznie Jak nie jeździsz swoim A4 jak ciągnik z burakami to nie powinieneś mieć problemu z przystosowaniem się do Alfy.

Podobne wątki

  1. [GTV] Prześwit
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 19:15
  2. [MiTo] Prześwit MiTo?
    Utworzone przez mentos1990 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 11:14
  3. Jaki jest prześwit w 156 1.8TS
    Utworzone przez olo156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:56
  4. Alfa 155 prześwit
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 21:35
  5. [156] Prześwit
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory