Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Przyciemione wszystkie szyby AR 156

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    ani razu nie słyszałem żeby samochód jechał na parking strzeżony najczęściej sam musisz się nim zaopiekować. Gdzie pojedzie to już Twój wybór.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    ani razu nie słyszałem żeby samochód jechał na parking strzeżony najczęściej sam musisz się nim zaopiekować. Gdzie pojedzie to już Twój wybór.
    Jak ktoś ucierpi a wina nie jest jednoznaczna samochód idzie na PP.
    w celu dalszych oględzin.
    147 powodów do zadowolenia

  3. #13
    Ramzees
    Gość

    Domyślnie

    Jak przyciemniac to wszystkie nigdy nie mialem problemow...przod mam zawsze mniej przyciemniony...Seryjna szyba w wiekszosci aut jest juz przyciemniona od 17-30% wiec dajac nawet folie 20% to juz i tak przekraczamy granice ....

    Mozna rowniez metoda piecowa ale koszt wszystkich to ok. 2000 zl wtedy od zewnatrz wygladaja na 70 % a od srodka na 20 %

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ramzees Zobacz post
    Jak przyciemniac to wszystkie nigdy nie mialem problemow...przod mam zawsze mniej przyciemniony...Seryjna szyba w wiekszosci aut jest juz przyciemniona od 17-30% wiec dajac nawet folie 20% to juz i tak przekraczamy granice ....

    Mozna rowniez metoda piecowa ale koszt wszystkich to ok. 2000 zl wtedy od zewnatrz wygladaja na 70 % a od srodka na 20 %
    Prosił bym najpierw sprawdzić co się innym doradza zanim napiszemy nieprawdę. Przyciemniam szyby od ponad 10 lat i zapewniam Cię, że 20% folia to jedna z ciemniejszych (20% przepuszczalności światła). Jest już tematów kilka o przyciemnianiu i tam tłumaczyłem na czym to polega. Piecowe przyciemnienie też nie uchroni przed utratą dowodu a tego się nie usunie z łatwością folii.

  5. #15
    Ramzees
    Gość

    Domyślnie

    chodzmi lo mi o 20 % przyciemnienia a nie przepuszczalnosci swiatla tak samo o seryjnych syzbach mowilem ze maja do 30% przyciemnienia a nie przepuszczalnosci.... mzoe nie napisalem tego zbyt jasno ale kazdy zrozumie o co kaman... Piec moze nie uchroni ale przy tak lekkim przyciemnieniu efekt bedzie bardziej sadysfakcjunujacy

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar raflooldz
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 TS
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ramzees Zobacz post
    Jak przyciemniac to wszystkie nigdy nie mialem problemow...przod mam zawsze mniej przyciemniony...
    Słaba ta rada kolego, a jeszcze słabsza argumentacja. Fabrycznie szyba w 145 ma 82,5% przepuszczalności światła mimo, że tego nie widać. Słuchając się tego typu rad założyłem na tył folię i tylne boki 5% światła (czy jak ktoś woli folię 95 procentową), a na przednie boki 60% (czyli 'czterdziestke'). Przy kontroli nie pomogło tłumaczenie żadne. Mięli czujnik przepuszczalności, okazało się, że szyba ma 42,5% przepuszczalności, folie musiałem zerwać i dostałem 100zł mandatu (wyposażenie pojazdu w coś czego mieć nie powinien niby mandat do 500 nawet mogą wlepić)...

    Oczywiście pan przy zakładaniu mówił,że 30 mogę 100% legalnie założyć, ale on jeździ z 40 i nigdy nie miał problemów bo nie wygląda to 'przypałowo' jak u niektórych co sobie lustro robią z przodu. W praktyce mogłem tylko 10procentową folie założyć legalnie.

    Skoro stosunkowo stare auto jakim jest poliftowa 145 ma prawie 20% to nowsze auta tym bardziej...

    Dla mnie to jest żenujące bo ja z środka dobrze wszystko widzę, a widoczność gorsza jest z zewnątrz, więc jakie niby zagrożenie ruchu sprawiam? Nie mam ograniczonej widoczności co mu próbowałem udowodnić ale tępej masie nie przetłumaczysz jak się doczepi...

  7. #17
    Ramzees
    Gość

    Domyślnie

    ale ja nikomu nie doradzam
    ja tam jezdze zawsze przyciemnionymi szybami wszystkimi a szczerze mowiac tito mnie czy ktos tak jezdzi czy nie
    auto sie mniej nagrzewa i w srodku mniej widac co czesto moze uchronic przed wlamaniem do auta
    tak jak pisalem seryjne auta maja od 17% do 30% przyciemnienia wiec zeby bylo legalnie trzeba zakladac 10% folie (10% przyciemnienia)

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Na wschodzie, kolego SEJBR (ciekawe jak długo tym razem się utrzymasz do bana), wiele rzeczy, których nie uświadczysz w PL - są normą. U nas normą nie jest chwalenie się, że dajesz 50 PLN łapówki diagnoście, żeby podbił Ci przegląd. Trzeba być idiotą, żeby się publicznie z tym obnosić. I tu nie chodzi o lanie na ograniczenia i miłość do ryzyka...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Na wschodzie, kolego SEJBR (ciekawe jak długo tym razem się utrzymasz do bana), wiele rzeczy, których nie uświadczysz w PL - są normą.
    Ale nie jest tam aż tak dobrze jak każdy myśli, co do ciemnych szyb to ich milicja nie zatrzymuje fur lub po prostu kierowcy ich olewają i jadą dalej, tak samo z przekroczeniem, jak jedziesz na rosyjskich blachach to trzeba sobie dobrze nagrabić żeby ktoś się zainteresował, ale jak już jadą, to albo w łapę, albo pościgi ze stanów to pikuś, tam się nikt nie pier...., jak robisz zamęt od razu walą po "kołach".

  10. #20
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Na wschodzie, kolego SEJBR (ciekawe jak długo tym razem się utrzymasz do bana), wiele rzeczy, których nie uświadczysz w PL - są normą. U nas normą nie jest chwalenie się, że dajesz 50 PLN łapówki diagnoście, żeby podbił Ci przegląd. Trzeba być idiotą, żeby się publicznie z tym obnosić. I tu nie chodzi o lanie na ograniczenia i miłość do ryzyka...
    Tym razem mod celowo nie daje mu bana aby kolega zrobil z siebie jeszxze wiekszego idiote.
    No i jak widac idzie mu to znakomicie

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Otwarte wszystkie szyby ?
    Utworzone przez pawels1990 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 21:10
  2. [147] mokre szyby - wszystkie
    Utworzone przez jaktob77 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 14:40
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03
  4. zaparowane wszystkie szyby
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory