Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Turbina, kolektor, EGR czy to juz Q-tronic ?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Może trzeba wygrać nowy program do sterownika skrzyni - była aktualizacja pod koniec 2008.
    Pozdrawiam




  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Sterownik nowy to koszt około 3150 brutto + 350 wymiana, kalibracja, itp.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Sterownik nowy to koszt około 3150 brutto + 350 wymiana, kalibracja, itp.

    No to ladnie. Mi pewnien mily pan przez tel powiedzial po moim wyjasnieniu problemu ze cena bedzie okolo 10 tys ....... jezeli to ma tyle kosztowac to wole nic nie robic. Napisz gdzie byles z autem.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Zamówiłem sterownik w midpartsie i podjechałem do serwisu ASB u mnie w Żorach. Niestety mam jeszcze do zrobienia kosz bo mam szarpnięcie przy włączaniu na D ale to będzie kolejne 3 tys., bo wytarganie skrzyni plus komplet uszczelek itp to się robi koszt.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Gdzie w Warszawie najlepiej jest wymienić olej w automacie?Chodzi mi o miejsce gdzie robią to zgodnie z przyjętą procedurą i bez narzekania jak klient jest upierdliwy i chce wiedzieć wszystko na ten temat, i orientuje się jak powinno to wyglądać.Pzdr.

  6. #16
    pawel555
    Gość

    Domyślnie

    U mnie zaczęło się od szarpnięcia z 3 na 4 po trzech tygodniach doszło z 4 na 5 - oczywiście nie zawsze ale jak zwykle to bywa , podczas diagnostyki wszystko działało jak należy. diagnosta z mojego opisu stwierdził sterownik - kompletna naprawa ok 4500k. tylko nie wiem dlaczego mówił o jakiejś wymianie oleju i płukaniu ...czyżby naciąganie? przy wymianie sterownika chyba się skrzyni nie rozbiera(a może się mylę) a olej mam świeży. dodatkowo mówił by z tym jeździć aż mocniej się nie zacznie bo on nie widzi tu żadnej tragedii. by było ciekawiej gdy od niego wyjechałem po jakichs 20km doszło ostre szarpnięcie z 2 na 3 i to prawie za każdym razem. także sam nie wiem co robić czy czekać i stresować się za każdym razem podczas jazdy czy robić.
    aha... u mnie objawy się nasilają wraz z nagrzewaniem się skrzyni biegów. na krótkich trasach problem jest dużo mniejszy

    mam pytanko jak długo jeździliście z tym szarpaniem bo mam wrażenie że u mnie postęp awarii jest bardzo szybki, a mechanik twierdził ze jest możliwe, ze w takim stanie może pochodzić spokojnie jeszcze nawet 20-30k

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Pewnie można tyle pojeździć ale potem to już cała skrzynia do remontu. Przy wymianie sterownika bezwzględnie trzeba wymienić olej najlepiej dynamicznie, koszt sterownika to 3150 + 350 wymiana z kalibracją + olej.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    Kolektor wymieniony , egr wyczyszczony, kilka innych spraw zrobione, nowy soft przyjety przez skrzynie. ASO twierdzi ze wszystko jest zajebiacie, zarowno silnik jak i skrzynia. Moze cisnienie na turbinie za wysokie ale to niby kwestia regulacji. Duszenie sie silnika tez zniklo.
    Wiec w takim wypadku Panowie moze OKRESLMY co znaczy w tym wypadku slowo szarpanie bo z tego co sie dowiedzialem zawsze szarpie jak zmienia bieg. To nie jest skrzynia dwysprzeglowa ze ma zawsze dwa biegi wlonczone i przelancza ja miedzy sprzeglami czy jakos tak. Okreslmy jak to jest z tym szarpnieciem.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Szarpanie które pochodzi od wadliwego sterownika to efekt takiego poskubywania przy zmianie biegu. Nie jednorazowe takie jak przy kickdownie czy coś, tylko taki delikatne "skubanie" jakby paliwa brakowało.

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    czyli szarpniecie jednorazowe przy wrzuceniu biegu na wyzszy powinno byc normalne ? Efekt powiedzmy jak przy zmienie biegu jak w manuala czasami. Przy zrzucaniu prawie jest nie odczuwalne.

Podobne wątki

  1. [159] Działanie ASB q-tronic
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 17:02
  2. [159] Sterownik Q-tronic
    Utworzone przez kowal78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 08:28
  3. Rury dolotu turbina - intercooler; intercooler - kolektor ssący
    Utworzone przez Gereme w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 08:05
  4. [159] pytanie o q tronic
    Utworzone przez zientek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 21:41
  5. 159 2.4 q-tronic Poznań
    Utworzone przez Alabaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory