Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Kolektor wydechowy i gwizdanie ar 2.4 100kw

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Kolega miał rację. Trochę kiepsko wirnik wygląda ale ktoś może się wypowie. Myślę że zdjęcie w miarę. W razie co mam inne http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/1...Uej32Uuzdpugr0
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170123_190956.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	48.3 KB
ID:	220378  

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Sprawdzałeś przy okazji czy są luzy na wirniku? Jeśli nie to sprawdź. Turbina musi się nasmarować po uruchomieniu auta, to samo przy wyłączaniu, najpierw trzeba odczekać aż ostygnie Turbo i wtedy wyłączyć, więc jeśli butujesz auto po odpaleniu czy nawet wlaczasz je bez odczekania to na 90% masz wałek lub łożysko uszkodzone, dlatego pytalem kiedy olej wymieniałeś bo to bardzo istotne aby to robić regularnie, sądząc po filmiku który dodałeś gdzie widać jak silnik idzie aż do odcinki to chyba już znam odpowiedź ale nic innego mi nie przychodzi do głowy jeśli dbasz o Turbo tak jak pisałem wyżej, no chyba że to efekt po poprzednim właścicielu. Co do smrodu spalin to nie musi to być kolektor, może to być egr, jakiekolwiek łączenie lub nawet elastyczny łącznik za kolektorem, ale skoro czujesz spaliny to na 100% masz nieszczelność układu wydechowego ale czy to kolektor, egr czy może rura to już musisz namierzyć sam , nawet przy użyciu kartki papieru tak jak wczesniej było podane

    Wysłane z mojego CAT S60

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Nie no ja jestem kumaty z mechaniki i wiem jak to robić . Wiem że trzeba najpierw zagrzać( ja to jadę jakiś odcinek z obrotami nie powodującymi tego gwizdu a później stopniowo ja rozkręcam i nie gwiżdże wtedy). Później dać chwilę na wyhamowanie turbinki. Ja to pod koniec jazdy zazwyczaj hamuje silnikiem takie moje urojenie że szybciej się wyhamuje.filmiki są dwa. Jeden do odcinku i nagrzania do 90 stopni po jezdzie. Także nic się jej wtedy nie działo .. a filmik gdzie gwiżdże turbo to są obroty do 2 tys. I chwilę chodziła na wolnych .. także to też sprawnej turbinę nie zaszkodziło by.. luzu wyczuwalnego nie ma. Wiadomo trochę na luz poprzeczny ale nie pamiętam jak to jest. Czy poprzeczny może być i jaka jest tolerancja.. tak to sztywno się trzyma. Widziałem turbiny w samochodach które miały luz około 1mm i jeździło to. Nic nie gwizdalo, tylko piło oliwę ..Ale widać że nie za ładny jest wirnik. Oliwy też nie puszcza. Znaczy puszcza pewnie coś ale to nie są ilości żeby dymila czy żebym widział znaczne ubytki oleju.. to trochę podejrzana sprawa. Oglądałem kolektor dookoła i nie widzę zadymien. Ale za dużo też nie zobaczę bo rzyga z pod klawiatury oliwą i usmarkane wszystko.. dziwi mnie to że ona gwiżdże tylko wtedy gdy się jak by wyhamuje.. a nie na pełnej pizdeczce. Może jak coś uszkodziło wirnik to i straciła wyważenie . Ale jak na moje rozleciala by się to nie koło :p dziwne to jest.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiar95 Zobacz post
    ... rzyga z pod klawiatury oliwą i usmarkane wszystko...
    Wkurzająca sprawa - wymiana uszczelki i dokręcenie odp. momentem u mnie nie pomogło (kilka prób, 2 uszczelki); dopiero po włączeniu trybu 'druciarz' opanowałem ten wyciek i mam czysty silnik ale nie mów nikomu bo się alfafanatycy obruszą.

    Cytat Napisał Alfiar95 Zobacz post
    ...dziwne to jest...
    W 2,4 jeszcze sporo rzeczy cię zdziwi - jak kumaty jesteś to poświęć weekend na wyjęcie i rozpołowienie turbiny do dokładnej oceny może nie będzie aż tak źle jak napisałem - ja na podstawie tego zdjęcia nie jestem w stanie nic powiedzieć n/t stanu wirnika.
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Mi się trochę nie podoba ten wirnik. Jak widać rogi są zaokrąglone .. obudowa w obrębie jego pracy jest trochę czystsza. I ogólnie taki pogryziony jest.. mogę jeszcze zdjąć jeszcze dolot do turbo .. odpalić i słuchać? Czy to tam się drze. Ogólnie bywają takie turbiny że wirnik ma duze szczeliny między obudowa a łopatkami. Wtedy pewne że już darlo.. chyba że ten luz ( przód tył ) coś ma do tego ??

    - - - Updated - - -

    Sorry że tak pisze pod postami ale to bardziej zwraca uwagę chodzi o to zdjęcie http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/V...lWdO4KwQi5WxOH
    Zaznaczone miejsca... Czy jak jest luz przód tył ( poprzeczny) czy jak to tam. To czy jak turbawka zasysa i jak ciągnie wirnik w tą stronę czy to nie drze się tak ?? Wypowiadajcie się .. może jest ktoś dobry w tym temacie na forum i mógł by mi podać nazwę użytkownika? Żeby to ocenił ?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Możesz jeszcze poluzować rurę z pasztetem i lekko ją zsunąć tak żeby był minimalny otwór i wtedy zrobić próbę na dziwne odgłosy ogólnie dźwięk będzie zbliżony do ruskiego czołgu ale wtedy powinien się spotęgować ten dziwny dźwięk jeśli to wina turbiny, ewentualnie problem może leżeć po jej gorącej stronie wtedy już gorzej z diagnozą bez ściągania turbawki

    Tylko oczyść ta rurę żeby pasztet nie wpadł do wirnika bo zrobi się kaszanka z pasztetem

    Ogólnie wydaje mi się że problem leży w miejscach zaznaczonych przez Ciebie na zdjęciu bo tam wirnik się trochę rozszerza a wspomniałem coś ze są luzy wzdłużne więc możliwe że przy rozszerzeniu wirnika jest tarcie spowodowane tym luzem ale z tej perspektywy niestety nie widać potencjalnego miejsca tarcia

    Wysłane z mojego CAT S60
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 25-01-2017 o 00:56

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    A mogę dać turbinie dmuchać tak w powietrze ? Jest to bezpieczne ? . Wiesz może coś jakie powinny być te luzy ? Wzdłużne? rozbiórce to jeszcze raz .. bo mnie to już drażni bardziej niż przeszkadza. A tym bardziej że będę sprzedawał Alfreda i kupował coś w benzynce ..

    - - - Updated - - -

    Jak by nie było .. dzieje się to tylko po tym jak trochę mniej ognia trafia do kolektora .. bo gdy hamuje silnikiem to nie pali :p .. a wtedy już po chwili zaczyna się to ... Silnik przecież w kilkanaście sekund się nie schłodzi.. olej też.. może jedynie turbo zwolnić.. nie wiem może mój umysl nie sięga tak głęboko i nie mogę wyobrazić sobie co to :p

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Możesz ją ściągnąć na tyle żeby była szczelina powiedzmy na pół centymetra, tyle starczy żeby obudzić sąsiadów, nic się nie stanie fizycznie złego, tylko rób to na postoju i nie ciśnij do odcinki bo wyskoczy ci błąd i komp może wbić tryb awaryjny, więc tylko na zakres w którym były słyszalne te niepożądane dźwięki.

    Co do luzów to jest dopuszczalny minimalny luz ale gdy auto nie chodzilo dłuższy czas, dlatego że wtedy ucieka film olejowy który niweluje luzy,(więc luz jest dopuszczalny ale nie taki który pozwala no obcieranie wirnika o korpus, to co napisałem w poście wcześniej) więc jeśli auto chodziło przez jakiś czas gdy sprawdzałeś luzy i one były to ewidentnie coś jest na rzeczy z turbiną i może się nadawać do regeneracji

    Podczas hamowania nie słyszysz tego bo turbina nie pracuje wtedy tak jak przy normalnej pracy, w zasadzie można by powiedzieć że turbawka wtedy śpi

    Wysłane z mojego CAT S60
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 25-01-2017 o 01:50

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Przez przypadek dodałem drugi post, patrz ten wyżej
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 25-01-2017 o 01:47

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Tak.. ale nie mówię że podczas hamowania silnikiem. Hamuje przy 3 k RPM.. nic się nie dzieje.. ale po tym.. powiedzmy jadę i hamuje silnikiem i już jak mi się nie chce hamować silnikiem tylko dam na gaz to dźwięk wraca.. nawet na rozgrzanym ale po hamowaniu silnikiem.. czyli tak jak by.. gdy turbo jest zwolnione i wchodzi na obroty.. ale nie jestem pewien jak się zachowuje turbina gdy się hamuje silnikiem..

    - - - Updated - - -

    Znaczy nie.. bo wymieniałem najpierw klocki hamulcowe.. i miałem.male problemy jak to zazwyczaj bywa .. to się trochę zeszło i silnik zdarzył się schłodzić do temperatury około.30 stopni.. kilka godzin Postal na dworze.. a później wjechałem do garażu i wymieniałem klocuszki .. więc filmu olejowego już napewbo nie było
    Ostatnio edytowane przez Alfiar95 ; 25-01-2017 o 02:31

Podobne wątki

  1. Kolektor wydechowy 156 2,0 ts
    Utworzone przez alfa 156 2,0 ts w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 15:07
  2. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Cameyo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 13:05
  3. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory