Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Temat: Kolektor ssący nie plastikowy a aluminiowy.Dlaczego???

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli nie masz LPG to nie ma sensu nic zmieniać, bo benzyna nie wybucha w dolocie.
    Jeśli masz wtrysk LPG to jest niewielkie prawdopodobieństwo, że kiedyś wybuchnie - było już kilka takich przypadków opisywanych na forum.
    Jeśli masz LPG 2 generacji to masz prawie jak w banku, że kiedyś zostaniesz na drodze z rozerwanym dolotem.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Ja mam LPG full sekwencje, z BRC, czyli mówisz że nie ma bata żeby wystrzeliło?

  3. #23
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    jeśli wtryski gazowe będą szczelne - nic się nie stanie. nic do kolektora nie powinno się dostać by rozwalic.

    damianek156 gdzie te fotki ??

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał hitman047 Zobacz post
    Ja mam LPG full sekwencje, z BRC, czyli mówisz że nie ma bata żeby wystrzeliło?
    Teoretycznie tak - każdy gazownik zapewnia, że wtrysk nie ma prawa strzelić.
    Problem tylko w tym, że w razie awarii nie można wykluczyć takiej możliwości.
    Zwykle powodem są marnej jakości nieszczelne wtryskiwacze. Ale może zawsze zdażyć się awaria nawet najlepszych jakościowo części.
    Z tego co jestem na tym forum to czytałem chyba o 3-4 takich przypadkach.
    Więc prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale niestety nie można go wykluczyć.

  5. #25
    damianek156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    jeśli wtryski gazowe będą szczelne - nic się nie stanie. nic do kolektora nie powinno się dostać by rozwalic.

    damianek156 gdzie te fotki ??
    Sory chłopaki wczoraj nie miałem czasu. Oto fotki kolektora
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6300240.JPG
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	408.4 KB
ID:	48115Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6300241.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	421.3 KB
ID:	48116Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6300242.JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	412.1 KB
ID:	48117

  6. #26
    damianek156
    Gość

    Domyślnie

    SGO240 tylko takie zdjęcie udało mi sie zrobić z gazu.Od spodu ten wężyk
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6300243.JPG
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	428.0 KB
ID:	48119
    Mieszalnik mam pod spodem obok filtra powietrza i ciężko zrobić foto.
    A przełącznik od gazu mam ręczny także będzie to na pewno zwykła inst.LPG
    Ostatnio edytowane przez damianek156 ; 24-02-2012 o 21:30

  7. #27
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    tak to jest zwykła instalacja 2 generacji. czy ta instalacja byla wPolsce zalozona?

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Trochę kiepskie to zdjęcie. Nie widzę zaworu sterującego (silnika krokowego) ilością dostarczanego gazu - powinien być na przewodzie między parownikiem, a mieszaczem. Jesli go nie ma i masz tylko regulację na śrubę to to może być nawet 1 generacja, stosowana kiedyś do silników z gaźnikiem.
    Poszukaj takiego mniej więcej silnika krokowego : http://www.drypa.pl/kategoria302_REG...i_krokowe.html

    A co do kolektora to pewnie został zamieniony - no i bardzo dobrze, bo przynajmniej nie masz pewność, że go nie rozerwie.
    Ciekawe tylko, jak została rozwiązana sprawa z zaworkkiem zwrotnym powietrza dodatkowego.
    No i pewnie masz trochę gorsze osiągi bo ten kolektor nie ma zmiennej długości dolotu.
    Fajnie by było, gdybyś porobił trochę zdjęć, jak już będziesz miał go w samochodzie - szczególnie interesuje mnie podłączenie przewodów odmy/powietrza dodatkowego.

    A jak się udało z alternatorem?
    Nie było problemów z jego demontażem po wyjęciu dolotu?
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 25-02-2012 o 13:50

  9. #29
    damianek156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    tak to jest zwykła instalacja 2 generacji. czy ta instalacja byla wPolsce zalozona?
    Tak ta instalacja była w polsce zakładana.Auto też jest krajowe te które widać''w profilu''

    ---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Trochę kiepskie to zdjęcie. Nie widzę zaworu sterującego (silnika krokowego) ilością dostarczanego gazu - powinien być na przewodzie między parownikiem, a mieszaczem. Jesli go nie ma i masz tylko regulację na śrubę to to może być nawet 1 generacja, stosowana kiedyś do silników z gaźnikiem.
    Poszukaj takiego mniej więcej silnika krokowego : http://www.drypa.pl/kategoria302_REG...i_krokowe.html

    A co do kolektora to pewnie został zamieniony - no i bardzo dobrze, bo przynajmniej nie masz pewność, że go nie rozerwie.
    Ciekawe tylko, jak została rozwiązana sprawa z zaworkkiem zwrotnym powietrza dodatkowego.
    No i pewnie masz trochę gorsze osiągi bo ten kolektor nie ma zmiennej długości dolotu.
    Fajnie by było, gdybyś porobił trochę zdjęć, jak już będziesz miał go w samochodzie - szczególnie interesuje mnie podłączenie przewodów odmy/powietrza dodatkowego.

    A jak się udało z alternatorem?
    Nie było problemów z jego demontażem po wyjęciu dolotu?
    Tego silnika krokowego chyba tam nie będzie,regulacja powietrza jest na wężu.
    Przepustnica jest przykręcona do kolektora a od przepustnicy jest rura która idzie do części która jest na powyższym foto.
    W poniedziałek zrobie foto bo auto już jest poskładane i śmiga

    ---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

    Po wyciągnięciu kolektora naprawdę nie było problemów z wyciągnięcie alternatora,miejsca tyle,że tańczyć można mały kłopot miałem przy założeniu jego ciężko było wepchać dolną szpilkę trafić na dziury,ale nie ma co narzekać Dobry dostęp też jest do rozrusznika
    Ostatnio edytowane przez damianek156 ; 25-02-2012 o 15:57

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o regulację powietrza, tylko o regulacje ilości gazu dostarczanego do dolotu, który jest zasysany przez silnik wraz z powietrzem.
    Jeśli nie masz silnika krokowego, tylko zwykłą śrubę to masz 1 generację.
    Teoretycznie taka instalacja nie może być stosowana w naszych silnikach i diagnosta na przeglądzie mógłby Cię odesłać z kwitkiem.

Podobne wątki

  1. [145] Uszczelka plastikowy kolektor ssący
    Utworzone przez domino1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 08:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory