Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Turbina, kolektor, EGR czy to juz Q-tronic ?

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Nie wiem co nazywasz szarpnięciem, u mnie biegi przechodzą płynnie, kickdown jest wiadomo innym efektem ale w górę nie ma szarpnięć tylko delikatne kopnięcie do przodu ale płynne i przyjemne

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    O wlasnie. Dobrze uzyte slowo. Kopniecie do przodu. Wlasnie mam cos takiego.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT Sportiva QV
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Szarpanie które pochodzi od wadliwego sterownika to efekt takiego poskubywania przy zmianie biegu. Nie jednorazowe takie jak przy kickdownie czy coś, tylko taki delikatne "skubanie" jakby paliwa brakowało.
    A takie delikatne skubanie w trakcie jazdy pomiędzy biegami z minimalnie wciśniętym pedałem gazu? Jakby momentami dostawał czkawki. Przy czym nie szarpie autem i nie traci mocy ani obrotów.

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Ja własnie miałem takie, delikatny gaz zmiana biegu i takie poskubywanie jakby paliwa brakowało. A czasem jeszcze taki objaw: jadę np na 6 biegu autostradą i jest podjazd, obroty delikatnie maleją,a skrzynia jakby chciała zredukować choć tego nie robi tylko takie poskubywanie. Oprócz tego zdarzało się już od czasu do czasu wypadnięcie na luz z 2ki przy zmianie na 3kę i uderzenie, na mocno rozgrzanym aucie.

    PS
    Dlaczego tak szybko włącza się 3ka? Potem ślizga zanim dopnie lockup, po co to tak zrobili, da się to poprawić?

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    159
    Postów
    116

    Domyślnie

    u mnie również czuć delikatne skubniecie/ czkawkę - nie zawsze miedzy 2/3 lub 3/4 i raczej przy delikatnym traktowaniu gazu. jak jadę dynamicznie odczucie jest jakby słabsze. Jestem przed wywaleniem klap z kolektora i częściowym zaślepieniu egr.... zastanawiam się czy wymienić olej w skrzyni i czy wcześniej zrobić płukankę? Co jeszcze mogę zrobić we własnym zakresie i czy aktualizacje softu skrzyni robię w aso czy wystarczy ogarnięty mechanik z odpowiednimi programami? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi. Dla porównania jeździłem mercem w automacie i tam czuć było jedynie przyjemne i delikatne kopnięcie do przodu - fajnie gdyby i moja skrzynia tak chodziła

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar smiertek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 2.4 sedan
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferenss Zobacz post
    zastanawiam się czy wymienić olej w skrzyni i czy wcześniej zrobić płukankę? Co jeszcze mogę zrobić we własnym zakresie i czy aktualizacje softu skrzyni robię w aso czy wystarczy ogarnięty mechanik z odpowiednimi programami? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.
    Calego oleju w skrzyni sam nie wymienisz bez jej demontazu. Wchodzi okolo 7,5 l z czego okolo 7 od dolu a 0,5 dolewki od gory. Zmiana softu nic nie daje, wiem bo probowalem. Mozna sprobowac zrobic reset ustawien sterownika, moze cos pomoze.Warto obejzec czy korpus sterownika nie ma juz widocznych wyrobien wewnatrz otworow w ktorych siedza elektrozawory ale i to jest naprawialne. Mozna tez sprobowac wymienic pojedyncze elektrozawory ktore mimo opinii niedostepnych oddzielnie sa do dostania.......

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    @ ferenss
    Prawdopodobnie przycina ci się EGR. Zamiast zaślepki częściowej włóż na próbę pełną i się przejedź raz delikatnie i raz dynamicznie.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. [159] Działanie ASB q-tronic
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 17:02
  2. [159] Sterownik Q-tronic
    Utworzone przez kowal78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 08:28
  3. Rury dolotu turbina - intercooler; intercooler - kolektor ssący
    Utworzone przez Gereme w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 08:05
  4. [159] pytanie o q tronic
    Utworzone przez zientek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 21:41
  5. 159 2.4 q-tronic Poznań
    Utworzone przez Alabaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory