Strona 453 z 484 PierwszyPierwszy ... 353403443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,521 do 4,530 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4521
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i co, ten pan kurier robi nawet 130km, kręcąc się po samej północnej gdyni, czy moze ma jednak troche większy rejon?
    zastanów się jeszcze raz nad drugą częscią. Podpowiedz - jak do mnie na osiedle wjedzie kurier z DPD, to łazi po nim przez godzine, bo pracuje dla firmy, ktora ma duzo wiekszy wolumen, i wiecej paczek, do jednego miesjca. Pan z DPD wiecej łazi, niż jezdzi.
    Pan z DHL w tym czasie robi kilometry, bo musi odwiedzic duzo miejsc.
    Tak, ja wiem, nie zgadza się z Twoją teorią, ale nie ma większego rejonu
    Nie wierzysz, zadzwoń, zapytaj

    To fajnie ma ten Pan z DPD u Ciebie. U mnie jak wjechał na osiedle (nie małe) to po 20 min już go nie było - umawiałem się po 30 min od telefonu, że jest z paczką dla mnie na jej odbiór kilka kilometrow dalej.
    Jak się przejedziesz po północnej części Gdyni to szybko zauważysz, że mimo iż jest to nie małe miasto to ma bardzo dużo zabudowy w postaci domów jednorodzinnych i tu tak dużo nie chodzi, a jeździ.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-08-2023 o 21:04

  2. #4522
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Więc auta mogą służyć zachciankom? Ciekawe jak zmieniasz zdanie. Do tej pory był eko- minimalizm.
    a od kiedy ja coś mówie o "eko-miniamilizmie"?? Ja tu pierwszy jestem do zachwalania elektryków za dynamikę. A że można być mieć dynamikę, nie smrodzić, i nie hałasować przy okazji, to dodatkowy plus.


    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Póki co to tych baterii na 100km kurierki nie starcza.
    ??? a to nie ma wedlug ciebie dostawczaków z wiekszymi bateriami?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tiaa, i to pewnie w zakorkowanej Warszawie
    nie trzeba jechać szybko, zeby jechać dynamicznie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    To ten pickup, co go 4 rok nie potrafią wprowadzić do produkcji, a pancerne szyby rozbijali rzucając stalową kulkę?
    To na ile wiarygodne jest to 200kWh? I ile będzie to ważyć?
    tak ten, ważyć będzie też w ciul, ale to jest półciężarówka. Tak czy inaczej - nie ma nic nadzwyczajnego w takiej baterii. Chinczycy w tym roku wypuszczają osobówkę ze 150kwh


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    20 litrów blaszak w niskiej wersji (bo takie zazwyczaj są karetki)? To rzeczywiście Cię fantazja poniosła
    Zainstalowanie szybkiej ładowarki pod każdym szpitalem? Proste, ale czy ekonomiczne? Koszt instalacji jednej takiej ładowarki (150kWh) to jakieś 150-180k netto. Czy jednak wystarczy? Do tego cena prądu dla grup C...
    Panie, my tu nie mówimy o pustym aucie, albo z drabina i narzedziami. Masa W transporcie, załadowane po korek (czyli do 3,5T dmc) , na miejskiej dystrybucji, takie auto pali 15+, jak sie jedzi normalnie. A jak jezdzi sie w transporcie, a jak jezdzi karetka

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    że mimo iż jest to nie małe miasto to ma bardzo dużo zabudowy w postaci domów jednorodzinnych i tu tak dużo nie chodzi, a jeździ.
    to mów od razu, ze na wiosce, a nie w dużym mieście stara miłosna, to tez administracyjnie rzecz biorąc duże miasto
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #4523
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ??? a to nie ma wedlug ciebie dostawczaków z wiekszymi bateriami?
    Akurat eSprinter to jakiś żałosny żart - maks bateria to 47kWh. I to za jedyne 340k PLN.

    Może coś z włoskiego? eDucato z całkiem sporą baterią (jak na osobówkę) 79kWh. Cena? Od 370k za wersję blaszak L2H1 o mocy 120KM. Ale jak wiecie, Tomtrz już potwierdził, że deptanie takiego potwora jest lepsze, bo ma więcej mocy w wersji EV... eeee no nie...
    Tak, nie mylicie się, w Dieslu dostaniecie takiego za 130k



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #4524
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Akurat eSprinter to jakiś żałosny żart - maks bateria to 47kWh. I to za jedyne 340k PLN.

    Może coś z włoskiego? eDucato z całkiem sporą baterią (jak na osobówkę) 79kWh. Cena? Od 370k za wersję blaszak L2H1 o mocy 120KM. Ale jak wiecie, Tomtrz już potwierdził, że deptanie takiego potwora jest lepsze, bo ma więcej mocy w wersji EV... eeee no nie...
    Tak, nie mylicie się, w Dieslu dostaniecie takiego za 130k
    aaa, no tak, bo ja ci wskazałem na konkretny samochód, na przykład ducacto, czy moze, sobie sam sobie wymyśliłeś? Czy kazałem juz dzisiaj, wszystko wymieniac na, na ducato?

    ale oczywiscie ducato, bo nie mozna bylo sobie wymyslic transita, z silnikiem 270 km i za 100k mniej A w ogole, to przeciez nie da sie wcale zrobic mocniejszego elektrycznego busa
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #4525
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie trzeba jechać szybko, zeby jechać dynamicznie
    Gdybym nie mieszkał w Warszawie parę lat i nie jeździł samochodami z podobną i większą mocą to może bym uwierzył w to

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak ten, ważyć będzie też w ciul, ale to jest półciężarówka. Tak czy inaczej - nie ma nic nadzwyczajnego w takiej baterii. Chinczycy w tym roku wypuszczają osobówkę ze 150kwh
    W Tesli to jest nadzwyczajnym jak się zmieszczą w 2 latach opóźnień

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Panie, my tu nie mówimy o pustym aucie, albo z drabina i narzedziami. Masa W transporcie, załadowane po korek (czyli do 3,5T dmc) , na miejskiej dystrybucji, takie auto pali 15+, jak sie jedzi normalnie. A jak jezdzi sie w transporcie, a jak jezdzi karetka
    Panie, ja takimi samochodami zjeździłem trochę kilometrów I dziwnym trafem zarówno 3-litrowe Ducato z dużym kontenerem załadowanym po dach meblami (wolałbym go nie ważyć, bo nie wiem czy te 3,5 by starczyły) na autostradzie przy 130km/h się mieści w 14l, jak i Master L5H3 załadowany po dach i to nie pustymi kartonami, po Warszawie nie wyszło z 14l, a Ty na niższym i krótszym, chcesz 20+ robić


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    to mów od razu, ze na wiosce, a nie w dużym mieście stara miłosna, to tez administracyjnie rzecz biorąc duże miasto
    Skoro dla Ciebie Obłuże, Oksywie, Babie Doły i Pogórze to wioski, to wychodzi na to, że tylko u Ciebie na osiedlu jest duże miasto
    A Stara Miłosna to administracyjnie rzecz biorąc małe miasteczko, wielkości małego miasteczka powiatowego

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #4526
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    aaa, no tak, bo ja ci wskazałem na konkretny samochód, na przykład ducacto, czy moze, sobie sam sobie wymyśliłeś? Czy kazałem juz dzisiaj, wszystko wymieniac na, na ducato?

    ale oczywiscie ducato, bo nie mozna bylo sobie wymyslic transita, z silnikiem 270 km i za 100k mniej A w ogole, to przeciez nie da sie wcale zrobic mocniejszego elektrycznego busa
    Aaa no tak, bo ja wymieniłem tylko Ducato... a nie czekaj... wymieniłem również rzeczonego Sprintera...

    Ale sprawdźmy Transita... Konfigurator... Wersja 270KM... Cena? 285k w podstawie... I bateria 67kWh, czyli jak w kompakcie albo niskiej wersji segmentu D...
    I to wszystko za jedyne 285k NETTO [emoji1787]

    Oczywiście za 160k możecie tego Transita kupić z 2.0 litrowym 170KM Dieslem w automacie, który dodatkowo ma prawie 500kg ładowności więcej

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-08-2023 o 22:21

  7. #4527
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Gdybym nie mieszkał w Warszawie parę lat i nie jeździł samochodami z podobną i większą mocą to może bym uwierzył w to
    ale ty wiesz, ze Warszawa sklada sie nie tylko z centrum?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    W Tesli to jest nadzwyczajnym jak się zmieszczą w 2 latach opóźnień
    no fajnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Panie, ja takimi samochodami zjeździłem trochę kilometrów I dziwnym trafem zarówno 3-litrowe Ducato z dużym kontenerem załadowanym po dach meblami (wolałbym go nie ważyć, bo nie wiem czy te 3,5 by starczyły) na autostradzie przy 130km/h się mieści w 14l, jak i Master L5H3 załadowany po dach i to nie pustymi kartonami, po Warszawie nie wyszło z 14l, a Ty na niższym i krótszym, chcesz 20+ robić
    fajnie, ze miales 14l na trasie autostradzie. Tylko co to ma wspólnego z tym, jak uzytkowane są karetki? Ty widziałeś kiedyś, jak karetki jezdza?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Skoro dla Ciebie Obłuże, Oksywie, Babie Doły i Pogórze to wioski, to wychodzi na to, że tylko u Ciebie na osiedlu jest duże miasto
    A Stara Miłosna to administracyjnie rzecz biorąc małe miasteczko, wielkości małego miasteczka powiatowego
    Patrzę, Obłuże, 18 tysięcy mieszkańców. Na samym moim osiedlu (w kompleksie bloków) mieszka ok 2000 osób. Przy tej samej ulicy, na długości może 600 metrów, takich osiedli, jest 6. Zaraz w drugiej linii, jest kolejne 6.

    wioska

    Stara Miłosna, to jest prosze ja Ciebie administracyjnie Warszawa (duże miasto), a w praktyce, to jest jak piszesz, małe miasteczko (wioska).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Aaa no tak, bo ja wymieniłem tylko Ducato... a nie czekaj... wymieniłem również rzeczonego Sprintera...

    Ale sprawdźmy Transita... Konfigurator... Wersja 270KM... Cena? 285k w podstawie... I bateria 67kWh, czyli jak w kompakcie albo niskiej wersji segmentu D...
    I to wszystko za jedyne 285k NETTO [emoji1787]
    no fajnie fajnie, i co niby z tego ma wynikać? czy ja gdzies kazałem, żeby dzisiaj, wziać transity, z tymi bateriami, i przerobić na karetki?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #4528
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale ty wiesz, ze Warszawa sklada sie nie tylko z centrum?
    Serio? [emoji848] A ja myślałem, że Bemowo, na którym mieszkałem to centrum

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    fajnie, ze miales 14l na trasie autostradzie. Tylko co to ma wspólnego z tym, jak uzytkowane są karetki? Ty widziałeś kiedyś, jak karetki jezdza?
    Fajnie, że odniosłeś się tylko do tej wzmianki o autostradzie zapominając o gabarytach kontenera - 2,20 wysokości, 2.35 szerokości i prędkości Jeszcze fajniej, że zapomniałeś o drugim przykładzie z Masterem A najfajniej jest w momencie gdy Ty coś piszesz o "widzeniu jak jeżdżą karetki" podczas gdy ja mając uprawnienia na uprzywilejowane, na "bombach" przejeździłem trochę kilometrów I nie, kurcze nie potrafiłem spalić +20l
    Ale wiem, to nadal nie pasuje do teorii

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Patrzę, Obłuże, 18 tysięcy mieszkańców. Na samym moim osiedlu (w kompleksie bloków) mieszka ok 2000 osób. Przy tej samej ulicy, na długości może 600 metrów, takich osiedli, jest 6. Zaraz w drugiej linii, jest kolejne 6.

    wioska

    Stara Miłosna, to jest prosze ja Ciebie administracyjnie Warszawa (duże miasto), a w praktyce, to jest jak piszesz, małe miasteczko (wioska).
    Dlatego już Ci napisałem chyba - duże miasto to tylko Warszawa i koniecznie u Ciebie na osiedlu Tam te EV zdają egzamin, na wioskach typu Gdynia (12 miasto w Polsce pod względem ludności) czy Sopot, niestety nie

    A Stara Miłosna, to proszę ja Ciebie, jeszcze niedawno była wioską i dzielnicą małego miasteczka, ale jak włączyli Wesołą to głupio było ją zostawić

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no fajnie fajnie, i co niby z tego ma wynikać? czy ja gdzies kazałem, żeby dzisiaj, wziać transity, z tymi bateriami, i przerobić na karetki?
    Oczywiście, nic z tego ma nie wynikać, jak z większości Twoich postów, gdy okazują się bezsensowne Tak samo mógłbym zapytać co wynika z postu, że Transita kupisz taniej? Co z niego wynika?


    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-08-2023 o 22:39

  9. #4529
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Serio? [emoji848] A ja myślałem, że Bemowo, na którym mieszkałem to centrum
    i co, stałeś na bemowie cały czas w korkach? Jesteś pewien, ze nie staleś po prostu na parkingu?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Fajnie, że odniosłeś się tylko do tej wzmianki o autostradzie zapominając o gabarytach kontenera - 2,20 wysokości, 2.35 szerokości i prędkości Jeszcze fajniej, że zapomniałeś o drugim przykładzie z Masterem A najfajniej jest w momencie gdy Ty coś piszesz o "widzeniu jak jeżdżą karetki" podczas gdy ja mając uprawnienia na uprzywilejowane, na "bombach" przejeździłem trochę kilometrów I nie, kurcze nie potrafiłem spalić +20l
    Ale wiem, to nadal nie pasuje do teorii
    no ciekawe, teraz sie jeszcze okazuje, ze na bombach nawet jezdziłeś?

    jak sie już mamy chwalić, to ja robiłem kiedyś analizy kosztowe całej floty takich samochodów. Masa robi różnice. Gabaryty, w ruchu miejskim, podmiejskim, nie maja wiekszego znaczenia. Ale zaraz sie okaze, ze ty karetkami pogotowia, całe dnie po autosrtadach jedziłeś

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dlatego już Ci napisałem chyba - duże miasto to tylko Warszawa i koniecznie u Ciebie na osiedlu Tam te EV zdają egzamin, na wioskach typu Gdynia czy Sopot, niestety nie
    Sopot jest dużym miastem? Panie, ta Warszawa, to musiała cie obezwaładniać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Oczywiście, nic z tego ma nie wynikać, jak z większości Twoich postów, gdy okazują się bezsensowne Tak samo mógłbym zapytać co wynika z postu, że Transita kupisz taniej? Co z niego wynika?
    to po prostu zabawne, że nie dość, ze wymyslasz sobie kontekst (karetki dzisiaj trzeba zrobić elektryczne, z tego, co dzisiaj jest dostępne na rynku, chcoiaz nikt tak nie twierdził), to jeszcze z tego rynku, raczej słabą ofertę wybierasz
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #4530
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i co, stałeś na bemowie cały czas w korkach? Jesteś pewien, ze nie staleś po prostu na parkingu?
    Zdecydowanie nie, przecież na Połczyńskiej, Lazurowej, Radiowej czy Górczewskiej to zawsze przelatujesz jak na wiosce z 3 domami przy drodze

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no ciekawe, teraz sie jeszcze okazuje, ze na bombach nawet jezdziłeś?
    Nie, uprawnienia sobie zrobiłem tak dla jaj, żeby mieć

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jak sie już mamy chwalić, to ja robiłem kiedyś analizy kosztowe całej floty takich samochodów. Masa robi różnice. Gabaryty, w ruchu miejskim, podmiejskim, nie maja wiekszego znaczenia. Ale zaraz sie okaze, ze ty karetkami pogotowia, całe dnie po autosrtadach jedziłeś
    Fajnie, ale nigdzie nie pisałem o gabarytach w ruchu miejskim Natomiast o masie już tak, ale jakoś uparcie to pomijasz

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Sopot jest dużym miastem? Panie, ta Warszawa, to musiała cie obezwaładniać
    Warszawa obezwładniać? Chamstwem na drogach i lekceważeniem pojazdów uprzywilejowanych zdecydowanie
    Sopot dużym miastem nie jest, ale zakorkowane lepiej niż Warszawa Natomiast Gdynia małym miastem podobno nie jest, ale dla Ciebie to większa wioska



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-08-2023 o 22:56

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory