Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 81

Temat: 2.4 JTDm - jak zdemontować kolektor ssący?

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Oczywiście, że wiem. Dlatego zastępuję Cię tu w roli forumowego "specjalisty"
    Prawda jest taka, że po spawaniu trzeba będzie planować, nie ma zmiłuj

    Grubość flanszy w miejscu gdzie jest otwór po klapie to circa 0,5 cm
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 17-02-2017 o 10:32

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    No ale panowie nie doczytali mojego posta do końca mam tez wyciek w okolicach skrzyni biegów. Wiec wyjecie silnika jest jak najbardziej uzasadnione by sobie wszystko ładnie ogarnąć. Ok wiem, że to nie ten temat. Ale zapytałem.

  3. #53
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie wiem czy eLearn nie podaje sposobu demontażu silnika bo tam do wszystkie trzeba silnik wyciągać i chyba jest punkt "demontaż jednostki napędowej" o ile dobrze pamiętam.

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Oczywiście, że wiem. Dlatego zastępuję Cię tu w roli forumowego "specjalisty"
    Prawda jest taka, że po spawaniu trzeba będzie planować, nie ma zmiłuj

    Grubość flanszy w miejscu gdzie jest otwór po klapie to circa 0,5 cm
    Prawda jest taka, ze wiele osób z forum spawało, a mało kto planował ale te informacje powinny byc zawarte w tym zbiorczym poradniku

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To jeszcze nie znaczy, że flansza pozostała tak równa jak przed spawaniem Po prostu, zawsze przy takich pracach trzeba się z tym liczyć. Chcesz to dopisz, że można bez, gorzej jak ktoś się posłucha, założy wypaczony kolektor i będzie robił dwa razy Ja wychodzę, z założenia, że jeśli już coś robić to możliwie najlepiej jak się da.
    Poza tym zwyczajnie trzeba to wkalkulować w taką zabawę.

    - kolektor x PLN
    - zaślepianie otworów tą czy inny metodą x PLN ( plus ewentualne koszty planowania przy spawaniu)
    - uszczelka, robota etc...

    Po prostu może się okazać, że kolektor już bez klap, lub inna metoda zaślepiania otworów jest finansowo bezpieczniejszym rozwiązaniem

    W moim osobistym odczuciu:
    spawanie + planowanie i zaślepianie z gwintowaniem to dwie dobre metody,
    wprasowywanie kołków też nie byłoby złe - tylko dobrze, żeby były odpowiedniej średnicy, żeby nie powstały naprężenia i kolektor nie pękł
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 17-02-2017 o 10:53

  5. #55
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Ja wychodzę, z założenia, że jeśli już coś robić to możliwie najlepiej jak się da.
    O ile pamiętam to robotę z kolektorem spieprzyłeś i Ci pękł bo zamiast pospawać jak większość na sile chciałeś wprasować zaślepki ;]

    Kończąc jak ktoś byłby zainteresowany to za stówkę mogę oddać kolektor z otworami lub za dwie już pospawany.

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jak widzisz, napisałem o tym na forum. Napisałem dlaczego pękł. Jakoś nie mam z tym problemu i ostrzegam innych przed popełnieniem podobnych błędów. Krótko i na temat.
    Pospawaj kolektor i wrzuć do działu bazar, dorobisz sobie na boku xD Poczujesz się lepiej xD

    Zapomniałbym za 200 to już można kupić nie drutowany, pełny fabrycznie bez klap.
    a za 250 już zaślepiony, wyczyszczony i szczelnie sklejony od kogoś kto robi to na co dzień
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 17-02-2017 o 11:02

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    A czy nie byłoby prostszą i tańszą metodą wykonanie gwintu w otworach po klapach i wkręcenie śrubek np na kleju ew zaślepek aluminiowych i np punktowe ich złapanie? Jak bede u siebie robił to pójdę właśnie w tę stronę.

  8. #58
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak chcesz to Ci zrobię fotę otworów w kolektorze 2.4 i sam stwierdzisz, ze lepiej podrzucić do speca z TIGiem, żeby to zaspawał. Najszybciej i najpewniej tak wyjdzie.

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jeśli masz odpowiedni sprzęt to jest to przyzwoita metoda. Jedyny problem to taki, ze od otworu po klapie do flanszy kolektora zostaje mało materiału.
    Tą właśnie metodą zaślepiane są często kolektory o których wspomniałem, za circa 250 PLN - dostajesz już wyczyszczony, z zaślepionymi otworami, sklejony - odpada sporo kosztów - masa uszczelniająca, gwintowanie, jakieś śruby do zaślepiania, nie ubabrzesz się i nie stracisz czasu na czyszczenie tego błota z sadzą i nie martwisz się, że cytując Pływaka "coś spieprzysz" xD Jakby coś to pisz na PW. Żeby, ktoś nie posądził mnie o reklamę
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 17-02-2017 o 11:13

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Czytałem o tym wycieku ze skrzyni. 90% aut go ma więc uznałem że nie warty zachodu. Z resztą zrobisz go przy wymianie sprzęgła

    Dwa lata temu wywalałem klapy w 2,4. Zawiozłem do spawacza, wziął 50 pln za spawanie. Dopasował luźno korki i obspawał.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] kolektor ssący JTDM - kompleksowo
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1513
    Ostatni post / autor: 26-01-2022, 13:22
  2. jak zdemontować kolektor ssący w 1,9 jtd 115km??
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 20:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory