Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Temat: Alfa 159 1.8 MPI + LPG

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Co do twojego zalecenia regulacji tuz przed lub tuz po montażu, uznam iz dla silnika gdzie regulacja zaworow zalecana przez producenta to 100 tys.km. "Tusz po" wynosi własnie 10 tys .km. może dodam jeszcze +- 1000 km.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 08-02-2013 o 11:05

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Zbrosławice / Gliwice
    Auto
    Kilka
    Postów
    66

    Domyślnie

    Twoja sprawa. Ja powiedziałem swoje, a Ty rób jak chcesz, nie moje auto, nie mój problem. Możesz sobie nawet posolić ubranie

  3. #23
    Użytkownik Embrion Avatar ciapol
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    Odgrzebie temat bo pierwszy post to mój przypadek.

    1.8 MPI + instalacja na STAG 3 (2500 zł). Wszystko ładnie pochowane, adapter tankowania na stałe wkręcony przy wlewie paliwa.
    Założyłem rok temu bo robię alfą ok 40tyś km rocznie.
    Przejechałem już na instalacji właśnie ponad 40tyś, 4 wymiany filtru gazu + jednego w reduktorze.

    Nic się nie psuje, jak się trafi dobry gaz auto nawet się lepiej zbiera niż na benzynie.
    Raz mi padła cewka bo zawaliłem z terminem wymiany świec. Trzeba wymieniać częściej przy LPG.
    Ważne żeby mieć dostęp do serwisu gazu, który montował instalację, żeby czasem coś podstroić. Takie usługi na gwarancji są bezpłatne.

    Ja mam jednak pytanie do wpisów powyżej.
    Ciekawe jest to co piszecie o szklankach.
    Był ktoś faktycznie na ich sprawdzaniu i ewentualnej regulacji? Czy tylko tak se piszecie bo słyszeliście.
    Ostatnio edytowane przez ciapol ; 20-07-2013 o 22:47

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfa_Luk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 SW 1.8 2007; Giulia 2.0 280 KM TI Q4 2017
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ja w swojej mam STAG 4 z dodatkowym systemem lubryfikacji za 3100 zł. Przejechałem na niej dopiero ok 3000 km. Nie odczułem żadnej różnicy w jeździe. Niewyczuwalny jest nawet moment przejścia z benzyny na gaz. Wszystko zostało ładnie zamontowane. Co do przeglądów itp. to pierwszą kontrolną wizytę miałem po pierwszych trzech tankowaniach, gdzie została sprawdzona poprawność działania instalacji, a tak mam się stawiać co 10 tys. km. Jedyny "problem" jaki zauważyłem to to, że kontrolka poziomu benzyny się gubi, jadąc z prędkościami autostradowymi, ale z tego co wiem to jest normalne w przypadku jazdy z instalacją na gaz. Kupując samochód wiedziałem, że będę zakładał instalację gazową, dlatego kupiłem wersję 1,8 MPI, bo ponoć silnik ten dobrze się do tego nadaje.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ja na gazie zrobiłem prawie 40tyś i nic się nie dzieje. Żadnych problemów, przełącza się na gaz w taki sposób że nie sposób to zauważyć. Jest to moje już piąte auto zagazowane i ja osobiście uważam że zalety montażu gazu przewyższają kilkukrotnie ewentualne "problemy". A jakby ktoś chciał zobaczyć jak u mnie jest wszystko zmontowane zapraszam na stronę firmy która to montowała. http://www.gazautomix.pl/realizacje,340.html

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_Luk Zobacz post
    dlatego kupiłem wersję 1,8 MPI, bo ponoć silnik ten dobrze się do tego nadaje.
    a luzy zaworowe sprawdzałeś ? przed ? po ?

    Te silniki można zagazować - to fakt. Ale stwierdzenie że " dobrze się do tego nadaje" jest mocno nie trafione. W tym silniku nie masz hydraulicznych kasatorów luzu zaworowego. Tu masz tzw"szklanki"
    Powinno sie spr luzy co 30 tys km w silniku nie przerobionym na gaz. W zagazowanym interwał powinine być zmniejszony o połowę. Problem polega na samej regulacji - trzeba rozbierać rozrząd a grubości szklanek dobrać i doszlifować. Koszta spore.

  7. #27
    Użytkownik Embrion Avatar ciapol
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    pampik, a robiłeś już regulację w swojej 159?
    Nikt mi nie odpowiedział na pytanie.

    Bo na śląsku w dwóch serwisach Alfa/Fiat swojego czasu mnie trochę wyśmiali z taką teorią...
    Chciałbym wiedzieć skąd macie wiedzę o szklankach, i że nie ma hydraulicznej regulacji.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ja mam JTDm i tam sa hurauliczne kasatory luzu. A u Was 1.8 MPI to 1.8 OPLA z vectry C. W tych silnikach jest mechaniczna regulacja luzu zaworowego. Jak ich nie sprawdzisz możesz wypalić zawory na gazie. Jeśli chodzi o "wiedzę" o która pytasz to widziałem na własne oczy - sprawdzałem luzy właśnie w vectrze C kumpla. Po 20 tys km na gazie luzy mieściły sie w granichach tolerancji ale w górnych jej zakesach. ( gaz zakładał gdzies pod chrzanowem podobno bardzo polecany zakład)

    Zadzwoń do serwisu opla i zapytaj o ten silnik.

  9. #29
    Użytkownik Embrion Avatar ciapol
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    Kur** no właśnie pytałem w dwóch serwisach Fiat/Alfa i Oplu w Tarnowskich Górach...
    i mówią mi, że jak nic się nie dzieje to mam się uspokoić, że są regulacje hydrauliczne i nie ma szklanek.
    Jeden z nich nawet zaglądał pod korek oleju bo widać część klawiatury.

    Więc skąd te różnice w zdaniach kurde :/
    Mnie się na razie nic nie dzieje, ale mam już spory przebieg i chce porobić co trzeba.
    Ostatnio edytowane przez ciapol ; 29-07-2013 o 14:48

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfa_Luk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 SW 1.8 2007; Giulia 2.0 280 KM TI Q4 2017
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    a luzy zaworowe sprawdzałeś ? przed ? po ?
    Luzów nie robiłem, gdyż dowiedziałem się o tym dopiero od Ciebie pampik, także dziękuję za informację. Poszukałem trochę w necie i np. na stronie gazeo.pl też zalecają regulację. W zakładzie gdzie montowali mi instalację powiedzieli, że tego nie robią, a przynajmniej nie przy tym silniku.


    Cytat Napisał ciapol Zobacz post
    Kur** no właśnie pytałem w dwóch serwisach Fiat/Alfa i Oplu w Tarnowskich Górach...
    i mówią mi, że jak nic się nie dzieje to mam się uspokoić, że są regulacje hydrauliczne i nie ma szklanek.
    Gdy wymieniałem rozrząd w aso fiata też zapytałem, czy przy tym silniku potrzebna jest regulacja zaworów. Powiedzieli mi, że się ich nie reguluje.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory