Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Piękna 33 na allegro

  1. #1
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie Piękna 33 na allegro

    Wyczaiłem taką piękną AR33 na allegro...
    No jakbym miał te pieniądze co za nią on chce, to chyba bym już po nią jechał
    Ciekawe za ile pójdzie... ale perełka
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-33...405660763.html

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Osoba która wystawia tą 33 albo faktycznie posiada taki zajefajny egzemplarz albo jest kompletnym kretynem próbującym naciągnąć porządnego człowieka.

    Ktoś oglądał, widział na własne oczy?

  3. #3
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie... taki egzemplarz straszna szkoda sprzedawać...
    osobiście nie widziałem, ale jeśli ktoś widział niech się podzieli

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Ee, tak patrzę na te zdjęcia i w sumie nie wiem co w nich takiego specjalnego widać. Auto nie wygląda na jakoś cudownie zadbane, raczej jak przeciętnie użytkowany egzemplarz. Do tego to tylko III seria, wersja chyba najuboższa(choć niby plusem mogą być gaźniki), na dodatek z gazem. To że stoi od 2004r w garażu to nie znaczy wcale że nie ma dziur w podłodze i progach, bo nie wiadomo w jakim stanie została postawiona. Pomijam już wpływ 6-cio letniej hibernacji na mechanizmy... Określenia "zabytek", "rarytas", "auto dla fanatyka marki" znaczą chyba tylko tyle, że cena jest tak wysoka, że nikt normalny by tyle nie zapłacił.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 Permanent 4; Lancia Lybra 2,0
    Postów
    82

    Domyślnie

    Eeee tam... Piękną to ja widziałem w Rzeszowie...biała 33 Q4 SW oryginalny przebieg 88 tys. i wszystko zarówno od spodu jak na wierzchu było idealne do póki właściciel nie wpadł w poślizg na jakimś feralnym zakręcie i uszkodził niby nieznacznie ale tak beznadziejnie nadwozie, że się nie opłacało go naprawiać i sprzedał na części...no ale nie był fanem marki a ten egzemplarz kupił ze względu na napęd...
    Co do tej to najuboższą nie jest, bo ma halogeny a standardem to nie było no i oryginalną pułeczkę w miejscu radia hehe
    A zauważyliście "dziwny" ślad na ściance grodziowej w miejscu numerów nadwozia?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    A ja tam wiem, czy taka piękna - zastane auto to generalnie problem jest
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292
    Jestem Szymon, mam 28 lat i jestem Alfaholikiem.

    Moje Belle:
    obecna - 159FL SW 1.9 JTDm 16v '09: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...wsza_159_.html
    była - 156FL SW 1.9 JTDm 16v '04: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...lbiciela_.html
    była - 156 Sedan 2.5 V6 24V '00: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._v6_busso.html
    była - 156FL Sedan 1.9 JTDm 16v '03: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...an_matiuk.html

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie

    Bez sensu nie wiem kogo ten koleś chce nabrać. Tego modelu nikt nie kupi tak z przypadku - tacy wybierają Golfa, czy jakieś zajeżdżone BMW. Na 33-kę decyduje się zwykle ktoś kto zna markę i ten model, a tutaj koleś pod przykrywką auta z małym przebiegiem sprzedaje auto z całkiem sporą listą usterek już ujawnionych lub widocznych, a pewnie jeszcze więcej tych nieujawnionych.
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    A tam od razu ktoś kto zna model... ja kupiłem 33 z bomby żałuję do dzisiaj Jak dla mnie to ta sztuka ma dobrze zrobione fotki. Jak słyszę rarytas to mnie wywraca na lewą stronę. Co ja widzę po fotkach?? Półka pod schowkiem poskładana na przypadkowych wkrętach, oryginalne nie wystają z jednej strony a z drugiej nie, silnik wypucowany od góry, kominy od gaźników z góry wyczyszczone na dole zafajndane syfem, rdza się przebija koło kielicha amora, folia na wykładzinie to ściema typowego handlarza, siedzenia uwalone jak po typowym składaniu auta w brudnych łachach ( wiem coś o tym, sam prałem u siebie dwa razy po rozłożeniu dechy). Na mój gust fajerwerków nie ma ale wygląda chyba lepiej niż każda inna wystawiona na tą chwilę na alle, poza tym normalne garażowane auto.
    Aaa, wgnieciona maska i jakieś dziwne czarne pozostałości po czarnuli na serwie i ruszony wkręt na zegarze (może mi się wydaje).
    Ja tam się nie znam ale skoro można gdzieś po biadolić
    NO TO WPADŁEM...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Ee, tak patrzę na te zdjęcia i w sumie nie wiem co w nich takiego specjalnego widać. Auto nie wygląda na jakoś cudownie zadbane, raczej jak przeciętnie użytkowany egzemplarz. Do tego to tylko III seria, wersja chyba najuboższa(choć niby plusem mogą być gaźniki), na dodatek z gazem. To że stoi od 2004r w garażu to nie znaczy wcale że nie ma dziur w podłodze i progach, bo nie wiadomo w jakim stanie została postawiona. Pomijam już wpływ 6-cio letniej hibernacji na mechanizmy... Określenia "zabytek", "rarytas", "auto dla fanatyka marki" znaczą chyba tylko tyle, że cena jest tak wysoka, że nikt normalny by tyle nie zapłacił.
    Rzeczywiście, trudno określić ją mianem rarytasu. Ale to co podkreśliłeś - 1.5 na gaźnikach jest zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem niż np. 1.3 VL z tego samego okresu. 105 koni uzyskanych z pojemności 1.5 w wersji nieekologicznej kontra 105 koni z mojej 1.7 - mnie się podoba.

    Co do korozji - jeśli faktycznie przez większość życia widziała tylko drogi Neapolu to gwałtownie spada prawdopodobieństwo odnalezienia zaawansowanej korozji na podłodze. Tak przynajmniej wskazuje doświadczenie wyciągnięte z mojej 75 (80% życia spędziła w Rzymie a w Polsce zimą jeździła tylko sporadycznie).

    Folie na wykładzinie, są na tyle trudne do oderwania, że z lenistwa mogło się człowikowi nie chcieć za to zabierac. To oczywiście nie musi świadczyć o niskim przebiegu. Za to jaki piękny widok będzie przedstawiała wykładzina po zdjęciu tej foli :-)

    Inaczej mówiąc - gdybym miał wystarczającą ilość miejsca i samochód był bliżej mnie byłbym poważnie zainteresowany. Bo to czy ona kosztuje 3 kpln czy dwa razy tyle ma dla mnie w tej chwili drugorządne znaczenie jeśli tylko stan ogólny byłby adekwatny do wykazywanego przebiegu. Naturalnie, żądanie powyżej 10 kpln za ten egzemplarz jest na chwilę obecną szaleństwem, zważywszy że to jeden z najubożej wyposażonych modeli, czyli jego unikalność jest względnie niewielka. Zapewne okolice Neapolu obfitują w tego rodzaju rodzynki.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

Podobne wątki

  1. Piękna 159
    Utworzone przez pokrop8 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 23:05
  2. [169] Czy nie piękna ?
    Utworzone przez kisiu w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory