Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Osłona Dachu Panoramicznego (materiałowa)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    64

    Domyślnie Osłona Dachu Panoramicznego (materiałowa)

    Cześć,

    Osłona dachu panoramicznego materiałowa jest przedarta i cała lata luzem (jakby może brakowało jakiś ślizgów). Zamówiłem z allegro i oddałem auto do lokalnego mechanika, ale nie dość że przyszedł inny kolor (beż, a ja mam szary) to jeszcze mechanika chyba trochę to przerosło, bo zdjęli podsufitkę, ale trochę kręcili nosem i nie bardzo chcieli kontynuować tą naprawę. Czy jest ktoś +- 200km od Bydgoszczy kto by podjął się naprawy? Panorama jest zamknięta i szczelna, chodzi tylko o tą osłonę materiałową. Najlepiej jakby ktoś, kto ogarnia temat to zdemontował i zobaczył co tam trzeba wymienić oprócz tego.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,529

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jfuel Zobacz post
    Cześć,

    Osłona dachu panoramicznego materiałowa jest przedarta i cała lata luzem (jakby może brakowało jakiś ślizgów). Zamówiłem z allegro i oddałem auto do lokalnego mechanika, ale nie dość że przyszedł inny kolor (beż, a ja mam szary) to jeszcze mechanika chyba trochę to przerosło, bo zdjęli podsufitkę, ale trochę kręcili nosem i nie bardzo chcieli kontynuować tą naprawę. Czy jest ktoś +- 200km od Bydgoszczy kto by podjął się naprawy? Panorama jest zamknięta i szczelna, chodzi tylko o tą osłonę materiałową. Najlepiej jakby ktoś, kto ogarnia temat to zdemontował i zobaczył co tam trzeba wymienić oprócz tego.
    Powiem tak robiłem i nie chce wiecej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    64

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby pomóc? Może nawet na terenie PL?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super, 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jfuel >Czy ktoś już naprawiał szyberdach ?(to bardzo prawdopodobne bo jest awaryjny), może ktoś coś źle poskręcał. Roletę po złożeniu trzeba przekręcić ręcznie kluczem (otwór w silniku na klucz) sprawdzić jak się wszystko przesuwa przed i po naprawie na zdjętej podsufitce.
    Zdejmij podsufitkę, sprawdź wpierw pancerze (aluminiowe rurki z plastikowym mocowaniem) metalowych linek czy są całe jeżeli nie to kup nowe przy okazji zrobisz komplet jak należy tym bardziej że jest masę rzeczy do odkręcenia zdjęcia.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    64

    Domyślnie

    Auto zostało importowane z takim dachem. Właściwe to nie wiem co tam w środku jest dokładnie zmielone. Na pewno będzie materiałowa osłona do wymiany. Możliwe, że jakieś dodatkowe rzeczy. Szukam kogoś, kto mógłby to ogarnąć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cześć. Zdjąłem sufit i odkręciłem tylną roletę. Jest podarta całkowicie (do wymiany). Przednia natomiast jest na miejscu i cała, ale wiszą te białe linki sobie swobodnie. Ciężko się w tym odnaleźć, jak to docelowo powinno wyglądać. Dodatkowo widzę, że chyba linki od dachu (takie czarne przypominają wąż) są jakoś dziwnie zwinięte, ale dach siedzi na miejscu szczelnie zamknięty. Czy ktoś ma może jakieś poglądowe rysunki/zdjęcia jak to wszystko wygląda prawidłowo zamocowane od środka?
    Ostatnio edytowane przez Jfuel ; Dzisiaj o 08:57

Podobne wątki

  1. [159] Hamulce - wada materiałowa?
    Utworzone przez Krzysztofor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 08:11
  2. Tapicerka skórzana czy materiałowa/welurowa
    Utworzone przez blaksan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:34
  3. [75] Odklejająca się materiałowa warstwa podsufitki
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 11:38

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory