Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Centralny zamek po czasie sam zamyka drzwi

  1. #11
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Poza tym zamek jest chyba hermetyczny więc jeśli tak to wątpię ze da się to naprawić zeby potem znowu był hermetyczny.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jeju panowie, spokojnie, nie spodziewałem się ze tym tematem wywołam tyle poruszenia. Wiec tak, jeśli dałoby rade naprawić, a również o tym myślałem, to bardzo chętnie bym się tego podjął, podejrzewam ze problem jest w mikrostyku, a pytam bez sprawdzenia bo auto potrzebne a czasu brak zeby to rozkręcić wiec skłaniałbym się ku wymianie na nową, sprawną część. Ogolnie dzisiaj jakby jest juz lepiej, rano po psiknieciu kontaktem i dobrym wysuszeniu drzwi(to wszystko zaczęło się jakby po wielkiej ulewie w zeszłym tygodniu, moze zbieg okoliczności ale tak bylo) to auto sie juz nie zamykało, było dobrze wiec nie wiem co dalej robić i co sprawdzic jak juz będę miał wyjęte wszystko.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    708

    Domyślnie

    Na jakiej podstawie twierdzisz, że problemem jest zamek i dlaczego chcesz rozbierać drzwi, żeby się o tym przekonać?

    P. S.
    Żeby było jasne, nie twierdzę, że zamek nie jest problemem, tyle tylko, że to musi być wynik diagnozy, a nie przeczuć, a poza tym, po ustaleniu usterki, wartoby się zastanowić, co było jej przyczyną, bo bez tego, to tak, jakby wymieniać bezpiecznik, bez znalezienia zwary.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 18-07-2023 o 19:32

  4. #14
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    A jak ma być reakcja na wypięcie kostki?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Tak twierdzę, ponieważ po podpięciu pod komputer wyskoczyły błędy B1018 i b1019 dotyczące blokowania i odblokowywania drzwi. Po przeszukaniu wielu tematów nie tylko tutaj ale i na Facebooku na grupach alfy romeo znalazłem w koncu identyczne objawy i błędy u kogoś innego, tam rozwiązaniem problemu również był walnięty zamek, a konkretnie mikrostyk w zamku kierowcy. co do tego, że trzeba rozbierać drzwi, to niestety nie ma innej możliwości dostania się do zamka, a nawet do kostki.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    A jak ma być reakcja na wypięcie kostki?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Nie "jaka ma być", tylko jaka będzie - nie wiem, nie mam zdolności jasnowidzenia.

    Pytam ponownie, prześlesz mi ten zamek?



    Skąd, w takim razie wiesz, że kostka ma 8 pinów?

    Poza tym, pisałeś, że były przetarte 2 przewody, a błąd był dokładnie ten sam - reakcji na pinach, można poszukać na doprowadzeniach do nich, a nie koniecznie na samej kostce, ale jeśli chcesz wymienić zamek, bo uważasz, że to jego wina, to mnie nic do tego, miałbym tylko do Ciebie prośbę, czy mógłbyś mi przesłać ten "uszkodzony" zamek?

  7. #17
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Yaniq wez ty się ogarnij to kto ma ci ten zamek przesłać w końcu. Pisałem Ci ze ja nie wysle bo nie ma mnie w Polsce poza tym mam ważniejsze sprawy na głowie niż twoje prośby o wysłanie zamka. Chcesz to kup sobie uzywany i testuj, rozbieraj, sklejaj, wymieniaj mikrostyki i co tam jeszcze chcesz. Weźmiesz zamek od kolegi okaże się że nie naprawisz bo coś tam. I 2 tygodnie chłop będzie czekał na wieści od ciebie z autem bez zamka. Po drugie jak nawet wymienisz ten mikrostyk czy co tam zdechlo to co sprawdzisz go na swojej alfie czy działa?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Kostka ma 8 pinów, ponieważ idzie do niej 8 przewodów. Co do przetartych dwóch przewodów, mogly robic zwarcie, ale nie musiały. Po zaizolowaniu ich i sprawdzeniu całej wiązki wyszlo, ze wiazka jest cała a problem nadal występował z samoistnym zamykaniem się samochodu. Dlatego jedyne, co realnie mogło się tam uszkodzić, to zamek. Jak pisalem, alfa zaczęła wariowac po czasie kiedy przeszły wielkie ulewy, możliwe że zalało zamek, a konkretnie mikrostyk, który mogl spowodować również zwarcie. Po ppsiknieciu wstępnie kontaktem i dobrym wysuszeniu drzwi od wczoraj jest spokój. Mimo wszystko i tak skłaniam się do wymiany zamka.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za pomoc, temat uwazam jest do zamknięcia. Zamek juz zamówiony. Na dniach wymienię jeśli problem bedzie powracał.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Mark Twain napisał kiedyś:
    Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
    I niech to będzie sentencja na dziś (i na kolejne piękne dni)

    Nie chce mi się nawet komentować.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nie zamyka się centralny zamek - drzwi od kierowcy
    Utworzone przez Demiurg w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-02-2024, 11:31
  2. [159] Zamek centralny nie zamyka wszystkich drzwi.
    Utworzone przez Daniel S. w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2019, 13:00
  3. Centralny zamek zamyka, ale nie otwiera drzwi
    Utworzone przez wbras w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 17:39
  4. [145] 145 - centralny zamek otwiera po czym zamyka drzwi
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 17:34
  5. [146] centralny zamek nie zamyka drzwi z pilota
    Utworzone przez radiofm w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory