Cytat Napisał Kaplus Zobacz post
Czyli się zakręciłem za bardzo z tym RS, dzięki. W takim razie muszę spróbować się pomęczyć teraz z bypassem SGW (kupiony oczywiście w Twoim sklepie, więc liczę, że jedynym problemem będzie kłopotliwa lokalizacja samego SGW).

Oby nic takiego się nie przydarzyło, bo przyznam szczerze, że nie mam nawet zaślepek pod spryskiwacze (i z tego co widziałem w różnych obecnych ofertach sprzedaży, nie ja jeden)... Przyznam szczerze, że nawet nie miałem pojęcia przed kupnem o takim wymogu w naszym prawie. Zwłaszcza, że auto już jeździ chwilę w naszym kraju, a sam mam jeepa, w których fabryczne LEDy świecą mocniej i takich wynalazków już nie wymagają. Pojawił się w ogóle tutaj ktoś odważny, kto przerabiał zderzak zamiast wymieniać na taki z otworami pod te nieszczęsne spryskiwacze?
jak Ci pisałem, większość olewa bo w końcu wiekszość ciągnie te auta z USA dlatego że taniej. ale coś za cos - nie tylko historia powypadkowa, również problemy z updatami/kampaniami których w ASO nie zrobisz czy właśnie inne regulacje jeśli chodzi o oswietlenie.

niektóre auta z usa mają wiązki czujników poziomowania - to dużo ułatwia. wiadomo że są skorodowane piny, ale duża robota odpada - montaż czujników na nowych wtyczkach (da się kupić w e-connectors.pl czy jakoś tak ta strona się nazywa), i można odpalić poziomowanie.

spryski to najlepiej zdrzak gotowy brać z wyposażeniem, pompka nowa, często fragment wiązki do skrzynki bezpieczników w podszybiu jest, czasem tą skrzynkę trzeba doposażyć o ile słyszałem, może brakowac kabla czy dwóch od skrzynki do BCM. Kilku osobom temat konsultowałem- robili sobie montaże wg info/schematów a ja tylko odpalałem finalnie poziomowanie czy spryski.