Strona 20 z 25 PierwszyPierwszy ... 10111213141516171819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #191
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    68

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma\miał takie wycie? Jak widać nasila się gdy zbliżę telefon do lewarka biegów.Dźwięk ten słychać najbardziej na 5 (jak docisnę dźwignię w bok albo do przodu zmienia się w szelest). Na pozostałych biegach i luzie słychać cichszy szelest.Czy to łoż yska w skrzyni tak wyją?

  2. #192
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć, ale jeśli nie ma znaczenia czy silnik jest włączony czy nie oraz czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie i nadal ten dźwięk jest to raczej łożyska.

    Ale dźwiek jest tez jakby klocki nie odpuszczały tarczy i lekko piszczało któreś koło

    Dziwne że to piszczy najbliżej lewarka... skrzyni biegów tam nie ma...

  3. #193
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    68

    Domyślnie

    Możliwe że ma to jakiś związek z klockami bo dzisiaj oddałem auto do mechanika z powodu ciężko obracających się tylnych kół (trzeba dość dużo siły i dwóch rąk użyć żeby przekręcić koła)Możliwe że klocki trzymają albo coś z łożyskami kół.Tylko dlaczego dźwięk słychać akurat przy lewarku biegów.Tak jak ktoś wcześniej pisał dźwięk jest słyszalny bardziej jak jest zimno na dworze,jak ciepło to prawie wcale

  4. #194
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Co może być przyczyną jednostajnego szumu ( dźwięk jakby coś w rodzaju szumiącego powietrza w rurze) chyba nie skrzynia bo po puszczeniu gazu szum cichnie, jest identyczny przy postoju na biegu jałowym AR 159 1,9 JTDM FL z 2008r. Drugi drażniący dźwięk to klekot z rejonu przód silnika okolice wlewu oleju silnikowego (myślę o wtryskiwaczu) program wskazuje na 1 korektę +0,7 a na pozostałych trzech -0.3.
    Żadnych innych negatywnych objawów (dymienia, braku mocy, raz po odpaleniu trochę falowały obroty) nie ma może poza klimą która też szumi, ale to pewnie kwestia nabicia czynnika, wspomniany wcześniej szum słychać przy wyłączonych nawiewach i klimie. Samochód posiadam parę dni i chciałbym usunąć te przykre dla ucha dolegliwości.
    Pozdrawiam
    Marek

  5. #195
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Zobacz czy szum jest na postoju jak dasz Max kiere w lewo albo w.prawo. i przytrzymasz

  6. #196
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Przy skręceniu kierownicy na max nie ma chyba jakichś dodatkowych efektów tylko zwykły odgłos przeciążonego wspomagania. Dźwięk ewidentnie powiązany jest z "gazem" puszczenie pedału i jest cisza. Szum nie zależy według mnie od obrotów nie ma jego zmian przynajmniej ja ich nie słyszę - jest równomierny.

  7. #197
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Astra
    Postów
    3

    Domyślnie Szum skrzynii biegów m32

    Witam,

    Mam prośbę. Szukam źródła szumu w swoim aucie, co prawda nie jest to Alfa, ale ma tą słynną skrzynię M32.

    Jak objawia się taki szum (mógłby to ktoś w pigułce przedstawić).

    U mnie wygląda to tak, że szumi coś po przekroczeniu prędkości 40 km/h. Biegi sztywne. 1 i wsteczny sztywne.

    Na 5 i 6 cisza. Jedyne co to po wbiciu 2,4,6 lubi lewarek o 0,5 cm podciągnąć w górę jak go mocno pociągnę, tak jakby się układał potem siedzi sztywno.

    Coś szumi z okolic lewarka zmiany biegów (jakby zza konsoli). Po zdjęciu mieszka słychać ciut mocniej. Dziś zauważyłem, że szum po wrzuceniu luzu z 3-jki ustał, wrzucenie 3-jki znów szumi. Wciśnięcie sprzęgła nie przerywa szumu, dopiero wrzucenie luzu go przerwało. Rozpędziłem auto do 140 km/h na 6 biegu i cisza. Szum przypomina pracę wentylator nadmucha na pierwszym biegu (łożysko wentylatora mam do nasmarowania bo troszkę szumi). Przy sprawdzaniu nadmuch wyłączony oczywiście. Jak ktoś nie słyszał to trudno mu ten szum wyłapać.

    Tylko tutaj nie jestem pewny, bo w większości spotkałem się z opiniami, że skrzynia po rozgrzaniu silnika wyje/szumi mocniej. U mnie po przejechaniu kilkunastu km szum cichnie. I tu właśnie jestem w kropce, bo mam wrażenie, że u mnie głównym kryterium jest prędkość i nagrzanie silnika.

    Co sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez Radekkk ; 24-12-2015 o 01:18

  8. #198
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    Chłopaki jaki zakład polecacie który ogarnie nasze skrzynie m32?
    Mam kilka opcji w głowie pomóżcie w rozkminie
    opcja 1 wyciągam skrzynie u mechanika w mojej miejscowości koszt 250-300zł i wysyłam na regeneracje koszt kuriera 150zł w dwie strony no i koszty regeneracji orientowałem się w zakładach w okolicy poznania za wymiane wszystkich łożysk wołają około 1200zł plus jakieś dodatkowe części.
    Opcja 2 jade do mechanika który ma super opinie w okolicy ogólnie zajmuje się poprawkami po innych i mówi że jest w stanie sam zregenerować taką skrzynie w razie nie powodzenia było by to na jego głowie koszty z demontażem i montażem olej i łożyska 2tyś
    opcja 3 kupić na allegro skrzynie już po regeneracji sprawną na którą jest rok gwarancji bez limitu km cena około 1400zł sama skrzynia i po prostu przełożyć.
    opcja 4 zakład polecany w tym wątku we Wrocławiu jadę tam 100km w jedną stronę zostawiam auto wracam z kimś spowrotem i po jakimś czasie znowu musi mnie ktoś zawieść odebrać Alfe koszt podstawowej regeneracji u nich to 2200zł łącznie z demontażem skrzyni,olejem ale to podstawowa regeneracja tylko łozyska i do tego trzeba by jeszcze doliczyć koszty przejazdu.

    Sam nie wiem co zrobić myślę żeby auto zawieść do mechanika pierwszego lepszego żeby wyją skrzynie i ją wysyłam albo zaworze do mechanika tego konkretnego którego jestem pewien zostawiam mu auto i niczym się nie przejmuję.
    Niby odpowiedz prosta ale zastanawia mnie fakt czy mechanik który nie specjalizuje się w skrzyniach biegów tylko robi wszystko ma wystarczające umiejetności na ogarnięcie tej skrzyni co myślicie ?

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Polecam firmę MirMar z Poznania. Robiłem u tego Pana skrzynie miesiąc temu. Za same łożyska bierze 1000 zł z robocizna. U mnie do wymiary były jeszcze tuleje, z racji faktu że firma skupuje uszkodzone skrzynie na części, tuleje wyglądające jak nowe i zupełnie bez śladów zużycia zakupiłem za połowę ceny nowych. Te oferty z Allegro to jedna wielka ściema, mają tylko zmotywować Cie do kontaktu z daną firmą, ale okazuje się że jakbyś chciał zrobić u nich podmianke skrzyni to kosztuje to ponad 3kzl.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Radziundzio ; 26-04-2016 o 20:49

  10. #200
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    U mnie od jakichś 5 tys. km szumi mi jakiś dźwięk metaliczno - oscylacyjny w zakresie obrotów od 2-2,5 tys. Najbardziej slyszalne na 2 i 3 biegu. Zwłaszcza na dwójce. Co to może być? Przypomina to dźwięk jakby krzywego koła podczas jazdy ale na 100 procent to nie koła bo jak puszczę gaz to nic nie słychać.

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory