Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: Wymiana silnika 1,9 JTDM

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Od poczatki tak olej brala ? Zmien olej na nowy moze cos to da. Moze wtrysk leje i rozrzedza ci olej.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Przebieg licznikowy a silnika to odległe pojęcia
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz\Białystok
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 8V JTD 06
    Postów
    52

    Domyślnie

    Od poczatki tak olej brala ? Zmien olej na nowy moze cos to da. Moze wtrysk leje i rozrzedza ci olej
    Właśnie nie, bo sprawdzałem i nie wierzyłem czujnikowi.

    Pytanie czy zamiast silnika o kodzie 939A1000 można wsadzić o kodzie 937A3000. Szukam jakiegoś 1,9 jtdm 8V na wymianę a jest tego tak mało w internecie. Czy ktos z was korzystał z usług firmy BCS TRADING pod adresem www.silniki.com.pl?? Trochę się cenią, ale może warto?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Cytat Napisał qtek Zobacz post
    Pytanie czy zamiast silnika o kodzie 939A1000 można wsadzić o kodzie 937A3000. Szukam jakiegoś 1,9 jtdm 8V na wymianę a jest tego tak mało w internecie. Czy ktos z was korzystał z usług firmy BCS TRADING pod adresem www.silniki.com.pl?? Trochę się cenią, ale może warto?
    Na 99% nie można, ponieważ nie będzie ci pasował osprzęt silnika łącznie z ECU, które "zwariuje" po takiej przekładce . Co do samej wymiany ja jednak jeżeli planujesz używać dłużej tego auta, remontował bym cały silnik u sprawdzonego fachnama mającego pojęcie o Alfach i Fiatach - po takim remoncie masz pewność że silnik będzie jak nowy, a w stosunku do super niskich przebiegów silników z allegro - nie wierzył bym w to, bardzo często po rozebraniu takiego silnika okazuje się że że silnik po przebiegu rzekomo 40 tyś wygląda tragicznie - co oczywiście jest niemożliwe, z silnikami jest taki problem że nie da się zobaczyć ile ma najechane, w związku z tym sprzedawcy świadomi tego kruczka zawsze piszę "przebieg symboliczny" "ledwo dotarty" ponieważ nie da się im w żaden sposób udowodnić że tak nie jest. Jeżeli jednak się uprzesz na wymianę proponowałbym szukać auta jeżdżącego np. anglika, w którym można ocenić przebieg i z takiego auta zakupić motor, tyle że to znów jest loteria, tak jak piszę jeżeli chcesz pojeździć autem i robisz to dla siebie w grę wchodzi tylko remont u porządnego fachowca.

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    Jeżeli jednak się uprzesz na wymianę proponowałbym szukać auta jeżdżącego np. anglika, w którym można ocenić przebieg i z takiego auta zakupić motor, tyle że to znów jest loteria
    Z silnikami to zawsze będzie loteria. Gdyby ktoś zobaczył mój silnik w listopadzie to uznałby za okaz zdrowia. Korekty bardzo równe, odpalał bardzo ładnie, żadnych problemów. Byłem u cinka - nie miał najmniejszych uwag, hamownia pokazała ~160 km (auto bez DPF). Po prostu okaz zdrowia. Miesiąc później zdiagnozowano pękniętą głowicę. Niestety z dieslami tak już jest.

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ? w 1,9 jtdm ? pęknięta głowica ?

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    ? w 1,9 jtdm ? pęknięta głowica ?
    Tak.
    Nie jestem pierwszym egzemplarzem 1.9 jtdm z pękniętą głowicą. Prawdopodobnie jeździłem z mikropęknięciami od 1-2 lat. Sam sobie to tłumacze tym, że poprzedni właściciel długi czas miał problemy z klapami, czyli też w konsekwencji z ciągle wypalającym się DPF, co skutkowało ciągłymi obciążeniami termicznymi silnika. Miał słabych doradców serwisowych i niestety ja za to musiałem zapłacić. Ja wyprostowałem ten silnik rok temu, przez rok jeździłem raczej spokojnie, nigdy nie przegrzałem motoru i taka niespodzianka spotkała mnie na święta.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    kurcze muszę czym prędzej się zabrać za kolektor u siebie bo puszcza klapka na 5 cylindrze i DPF wypala sie średnio co 230 km .

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    kurcze muszę czym prędzej się zabrać za kolektor u siebie bo puszcza klapka na 5 cylindrze i DPF wypala sie średnio co 230 km .
    Moje tłumaczenie wymyśliłem sobie na potrzeby spokoju własnego sumienia. Równie dobrze mogła to być wada materiałowa, albo chwilowe przegrzanie podczas hamowania samochodu u cinka (hamowaliśmy kilka razy). Ale nie ma sensu dziś się nad tym zastanawiać. To trochę jak z rdzą w moim samochodzie. 15 miesięcy temu blacha wyglądała w 100% na zdrową. Dziś mam dziury w masce na całej długości prawego reflektora. I skąd takie rzeczy? To chyba kara za złe uczynki w poprzednim życiu.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Nie wierzę, że z MJTD po przebiegu <200 tyś dzieją się takie rzeczy, pęknięta głowica, bierze olej, poszły pierścienie. Pomyślcie przecież skoro z tymi silnikami działy by się takie rzeczy to praktycznie JTD uchodziły by za najgorsze a nie najlepsze dizle jakie są obecnie. Co do rdzy także wydaje mi się to podejrzane - jeżeli auto było 100 % nie bite to nie jest możliwe żeby gniło, przecież alfa cynkuje fabrycznie swoje auta. Normalnie ludzie cuda wam się dzieją z bellami

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana silnika 1.9 16V JTDm 150km, co podejdzie?
    Utworzone przez davidkbc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 21:26
  2. [159] mycie silnika JTDm
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 19:43
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 15:16
  4. Tuning silnika 1.9 JTDm vs 2.4 JTDm
    Utworzone przez michal87tg w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory