Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Z tym filmikiem to jest manipulacja. Manekin jest niewłaściwie umocowany w foteliku, ręce ma schowane za belka a zagłówek maksymalnie podniesiony. Do tego zauważ ze zaczyna wypadać przy 5 dobrocie. Zeby auto tyle razy przekoziołkowało musiałoby chyba spadać z urwiska. To jest filmik nakręcony przez konkurencje a nie przez ncap czy adac czy inna instytucje robiąca takie testy.

    Producent już się do tego ustosunkował.
    Ostatnio edytowane przez CodeMaker ; 11-09-2014 o 10:39

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bassotronic
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    1.9 16v JTDM o mocy 150KM Kombi
    Postów
    146

    Domyślnie

    Również podzielę się moją opinią, ja posiadam fotelik kiddy guardian pro 2.
    Bardzo dobre wyniki testów bezpieczeństwa i wygląd pasujący do beli

    http://www.kiddy.de/pl/foteliki/fote...ian-pro-2.html

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Fiat Croma 2007 1.9jtdm
    Postów
    81

    Domyślnie

    Ja poduszkowcom nie zaufałem - dlaczego? Wyjaśnił powyżej CodeMaker.
    Fotelik najlepiej przymierzyć do samochodu i usadowić w nim dziecko - powinno być dopasowane i tu i tu.
    Moja córka w foteliki 9-36 wpadała, jest do nich zbyt drobna. Wybór padł na Romer Safeix Plus + TT. Rozwiązanie bezpieczne, z możliwością montażu zarówno na Isofix oraz pasami (na czym mi zależało - z uwagi na to że mała jest wożona dwoma samochodami, niestety w drugim nie przewidziano montażu Isofix).
    Z plusów? Fotelik jest bezpieczny, posiada rozbudowany zagłówek chroniący głowę, pełną regulację, Isofix + leg + TT, oraz możliwość montażu pasami
    Z minusów - cena, jakość wykończenia materiału (miałem porównanie z Peg Perego i ten był świetnie wykonany, wykończony a materiały to najwyższa półka), waga (jest ciężki) i wydaje mi się że zakres pochylenia do spania jest niewielki.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar runforestrun
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V @ 186 KM 416 Nm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Piszę dla przyszłych pokoleń.
    Polecam fotelik Romer King II LS 9-18kg. Pasuje do naszych Belli bardzo dobrze (przynajmniej w stosunku do innych które sprawdzałem). Jest przemyślany, bezpieczny i ma bardzo, bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
    Tańszego o podobnych parametrach raczej nie ma szans dostać, a szukałem sporo.
    Jeszcze lepszy jest Romer Trifix, ale w 159 montuje się go średnio. Pewnie jak ktoś ma kanapę przedliftową będzie ok, ale u mnie było ciężko. W aucie żonki pasuje idealnie, a trzymanie (IDEALNE) i jakość wykonania jest naprawdę bardzo dobra. Polecam oba z czystym sumieniem. Na pewno się nie zawiedziecie.
    Jeśli macie 159 przedliftową, albo auto o "normalniejszej" tylnej kanapie to bierzcie Trifixa bez zastanawiania. Czytałem naprawdę masę artykułów na stronach niemieckich, angielskich i szwedzkich i jestem na 99% pewien, że bezpieczniejszego fotelika FWF nie znajdziecie. Lepszej jakości materiałów też chyba nie. Bezpieczniejsze są tylko RWF, no ale nie każde dziecko można do nich przekonać. Mojego z całą pewnością nie. )
    Jeśli chodzi o foteliki z osłoną tułowia to opinie są podzielone. Jakoś 60% ekspertów w PL i 70% zagranicznych jest na nie, ale trzeba poczekać na nowe testy w standardzie I-size. Osobiście chciałem kupić Cybex-a Pallas 2 FIX, ale dopóki sprawa się nie wyjaśni jednoznacznie to nie chciałem ryzykować. Ale na 100% "testy" tych fotelików zlecone przez Britax-a (Romer-a) są przekłamane. Potwierdzają to nawet eksperci przeciwni osłoną tułowia. Ogromnym plusem Cybexa jest to, że po zdjęciu osłony tułowia dla 18-36kg otrzymujemy fotelik Cybex Solution - jeden z najlepszych jak nie najlepszy fotelik w tej klasie, a na pewno cenie.
    Mam nadzieję, że komuś się przyda. Poświęciłem dziesiątki godzina na zaznajomienie się z tym tematem (tak wiem to jest zboczenie), może dzięki temu ktoś inny nie będzie musiał tracić czasu.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    W przedlifcie kanapa zdecydowanie nie jest "normalna" i nie każdy fotelik da się poprawnie zamontować ;-)

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CzechoPost
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM 2010r
    Postów
    48

    Domyślnie



    Polecam powyższe foteliki polskiego producenta. Dodam, że firma zajmuje się również projektowaniem foteli do samolotów. Maja bardzo dobrą sprawdzona technologię zapożyczoną z lotnictwa.
    Foteliki które ja mam zapiętę są z przedziału wagowego 9-25kg. Bardzo dobrze rozwiązany system mocowania pasami. Twarda skorupa. Super materiały wykończeniowe. W 159 mocowanie jest stabilne.
    Fotelik nazywa się AVIONAUT GLIDER
    W jednym jeździ 4 letnia córka, w drugim 11 miesięczny syn.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-09-11 09.42.44.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	64.0 KB
ID:	151554   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-09-11 09.42.24.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	51.1 KB
ID:	151555  
    Ostatnio edytowane przez CzechoPost ; 29-11-2014 o 11:40

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Czechopost, świetny ten fotelik. Bardzo mnie zaciekawił, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych jego testów. Masz może namiary na coś?
    A dlaczego nie kupiłeś tego z większym zakresem (Evolvair)? Wydaje mi się ciekawszy, ale może był jakiś powód?

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CzechoPost
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM 2010r
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goora Zobacz post
    Czechopost, świetny ten fotelik. Bardzo mnie zaciekawił, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych jego testów. Masz może namiary na coś?
    A dlaczego nie kupiłeś tego z większym zakresem (Evolvair)? Wydaje mi się ciekawszy, ale może był jakiś powód?

    Evolvair nie brałem, ponieważ jest troche większy a w 9 kanapa nie jest za duża, poza tym wątpię aby dziecko ważące ponad 30 Kg chciało jeszcze jeździć w takim foteliku (wydaje mi się, że lepszy będzie sam poddupek). Glider ma o wiele lepszy wybór tapicerek i kolorów (dla syna mam skórzany, bo jest młodszy i nie raz brudnymi rączkami go wysmaruje to łatwiej jest umyć, córka ma welurowy cały bo się uparła na taki kolor ). Przez te lepsze tapicerki nie wziąłem z mocowaniem isofix, bo w tej wersji jest tylko najzwyklejsza tapicerka z gąbki. Nie jest ona za miła w dotyku.
    Dzieciaki są zachwycone, od razu zasypiają jak gdzieś jedziemy, nawet na krótkich trasach.

    Testy tylko przez PIMOT są przeprowadzane. To jest polski odpowiednik ADAC. Niestety jak do tej pory, żadna firma polska nie została zaproszona do testów ADAC Gdzieś chyba na stronie producenta był filmik wrzucony. Ja go tylko ręką dotknąłem i od razu byłem przekonany co do jakości wykonania.
    Poza tym ja wolę dać zarobobić Polakom

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czecho...
    Zainteresowałeś mnie tym fotelikiem Avionaut.
    Jeśli będę chciał z isofixem, to automatycznie z gorszą tapicerką?
    Mam skórzaną tapicerkę, więc sądzę, że lepszym ze względu na stabilność po zamontowaniu będzie fotelik z isofixem.
    Moższ wypowiedzieć się w powyższej kwestii?
    Pozdrawiam.
    -Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CzechoPost
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM 2010r
    Postów
    48

    Domyślnie

    Foteliki z isofix mają tylko podstawową tapicerkę. Mi osobiście ona nie odpowiadała. Ich system montażu pasami jest bardzo stabilny, nawet na skórze nie powinno być problemów.
    Ostatnio edytowane przez CzechoPost ; 30-11-2014 o 14:05

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory