Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: wahacze

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawel1284
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Skawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTD'm
    Postów
    89

    Domyślnie wahacze

    Byłem dzisiaj na przeglądzie i okazało się że mam mały luz na wahaczach w przednim zawieszeniu u góry. Moje pytanie brzmi. Czy trzeba wymieniać całe wahacze czy można jakoś wymienić tylko same simerbloki?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    tego czy da się wymienić te tuleje to nie wiem ale ja bym wymieniał na nowe, zresztą tak zrobiłem u siebie i mam z bani. Kupiłem oryginały od -tanifiat (alle gro)
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    bez większego problemu da się wymienić same tuleje sam tak niedawno robiłem, pod warunkiem że sworzeń jest ok

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar erni
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    147 GTA
    Postów
    155

    Domyślnie

    możesz wymienić same simerblok, ale i tak po kilkunastu km zacznie Ci skrzypac zawieszenie. polecam wymienić całe wahacze (jak chcesz po 95PLN mogę Ci ogarnać)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawel1284
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Skawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTD'm
    Postów
    89

    Domyślnie

    spoko. dam Ci znać w przyszłym tygodniu bo teraz niebardzo mam czas z tym robić. te wahacze masz nowe? i czy będą pasowne?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Są dostępne tuleje wahaczy do 156/147ale....
    - tuleje mają 2 średnice wewnętrznei przed zdjęciem z wahacza nie można sprawdzić które będąpasowały.
    - w nowych wahaczach tuleje sąmontowane "na ciepło" - nie są przystosowane do wymiany.Tuleja siedzi bardzo ciasno i przy zdejmowaniu "zrywa" sięmateriał z wahacza.
    - przy wymianie 2 tulei nadal pozostajestary sworzeń który może niebawem złapać luz
    - kalkulacja - tuleje są po mniejwięcej 40 PLN x 2 + wymiana (potrzebna jest dobra prasa i sporoczasu. Nowy wahacz dolny kupisz za 150 PLN , górny 100.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Sworzeń można zregenerować. Koszt nie wielki w sumie ale lepiej kupić nowe dobre wachacze ( TRW ) i zapomnieć o zawieszeniu.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Sworzeń można zregenerować. Koszt nie wielki w sumie ale lepiej kupić nowe dobre wachacze ( TRW ) i zapomnieć o zawieszeniu.
    Chciałbyś
    Nie wiem co widzisz fenomenalnego w wahaczu TRW, bo ja jak oglądam zawieszenia klientów, którzy mnie odwiedzają, to się okazuje, że nie ma żadnego znaczenia, co ktoś zamontował. Żywotność jest... zagadkowa Kuriozalnie - mam klienta, który największy przebieg zrobił na najtańszych FAST-ach (1.5 roku bez dotykania wahaczy), wcześniej w pół roku zamortował TRW, a obecnie po pół roku ma luzy na Febi/Bilstein.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Kuriozalnie - mam klienta, który największy przebieg zrobił na najtańszych FAST-ach (1.5 roku bez dotykania wahaczy), .
    no faktycznie
    u mnie w 156 na fast i kupa ( Qap - cy jakoś tak )
    10-12 tys km i koniec








  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Na temat przemiany TRW pisałem winnym wątku na tym forum.

    Kiedyś jeździłem 156 SW GTA i polecałem wyłącznie wahacze TRW - tyle , ze wtedy wahacz TRW miało dlane oznaczenie TRW i sworzeń BOGE. W tej chwili z oryginalnego opakowania wyciągasz wahacz bez oznaczeń na odlewie, sworznie też są "no name". Szanowany producent zmienił formy odlewnicze ? Od czasu tej zmiany zaczęły się reklamacje na TRW.

    Absolutnie nie twierdzę , ze TRWprodukuje szajs. W dalszym ciągu są to bardzo dobre wahacze ale różnica w jakości nie jest proporcjonalna do różnicy w cenie. Kto miał 156/147/GT wie , ze 25 000 km na przednim zawieszeniu to nakrajowych "drogach" super wynik. TRW jest 2 razy droższeod FASTa a moim zdaniem nie wytrzyma 2 razy większego przebiegu.
    W tej chwili najrozsądniejszym wyborem są chyba FASTy. W aucie mojej żony spisują się bez zarzutu. Istotne jest też to , ze importer podchodzi rozsądnie do tematu reklamacji.


    http://www.autosklep24.pl/pl/p/Kompl...-147-FAST/8689


    QAP czyli Quality Auto Parts - podobno pakowane w Niemczech ale kto to produkuje? - to wersja najbardziej ekonomiczna.


    Co do regeneracji sworzni i wymiany tulei - można wyrzeźbić wszystko ale warto kierować sie zdrowym rozsądkiem.
    Tylne zawieszenie 166 - gruby koszt , AR 159 przód - wahacz dolny ponad 1000 PLN , Lancia Lybra - jedentylny wahacz tylny 1500 PLN , Lancia Thesis - pojedyncze wahacze 300-650PLN a jest ich 4 na koło! - w tych autach zdrowyrozsądek podpowiada wymianę wszystkiego co jest możliwe

    Przykłady :

    http://www.autosklep24.pl/pl/p/Tulej...lewy-KPL-/8712
    http://www.autosklep24.pl/pl/p/Tulej...-KOMPLET-/8754


    ale 156 ?....
    Ostatnio edytowane przez DamianS ; 15-12-2011 o 23:32

Podobne wątki

  1. Wahacze SRL
    Utworzone przez ffej50 w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-04-2024, 22:10
  2. wahacze
    Utworzone przez matys641991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 20:46
  3. wahacze gta
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 23:14
  4. Wahacze
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 11:20
  5. [155] wahacze
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory