Strona 1 z 23 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 228

Temat: [156] Olej żre

  1. #1
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie [156] Olej żre

    Słuchajcie moi drodzy koledzy, mam pierwszy poważny problem z moją bellą. Kupiłem ją 27 marca, od tego czasu zrobiłem 8 tysięcy. W tym czasie, jakoś w połowie kwietnia musiałem odwiedzić serwis z powodu grzania się oleju. Dowiedziałem się, że po prostu było go tam 350ml. Jako, że samochód 2 dni wcześniej odebrałem z nieautoryzowanego serwisu, w kórym koleś zrobił fatalne wrażenie (opowiadał mi o tym, jak to niebezpiecznie, jak się silnik grzeje i potem nagle zaczął :roll: ) Zwaliłem winę na właśnie tamten warsztat (widzeli młodego, po odbiór podrzucił mnie tata, więc pewnie pomyśleli, że gówniarz z kasą jestem). W ASO zalali mi auto Mobilem, przejżeli i powiedzieli, żebym pilnował poziomu oleju i zobaczymy, co dalej. Przez jakieś 2 kolejne tysiące wszystko ok, poziom oleju się nie zmienił a ostatnio znów zaczyna mi przypominać się kontrolka o jego braku. Auto jest z 2002 roku ma udokumentowany z ASO w Warszawie przebieg 91 tysięcy. Co się może dziać? Dodam, że podjazd przy domu nie ma na sobie żadnych plam z oleju (pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem).

  2. #2
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie Re: Olej żre

    Cytat Napisał Mr_Bungle
    Słuchajcie moi drodzy koledzy, mam pierwszy poważny problem z moją bellą. Kupiłem ją 27 marca, od tego czasu zrobiłem 8 tysięcy. W tym czasie, jakoś w połowie kwietnia musiałem odwiedzić serwis z powodu grzania się oleju. Dowiedziałem się, że po prostu było go tam 350ml. Jako, że samochód 2 dni wcześniej odebrałem z nieautoryzowanego serwisu, w kórym koleś zrobił fatalne wrażenie (opowiadał mi o tym, jak to niebezpiecznie, jak się silnik grzeje i potem nagle zaczął :roll: ) Zwaliłem winę na właśnie tamten warsztat (widzeli młodego, po odbiór podrzucił mnie tata, więc pewnie pomyśleli, że gówniarz z kasą jestem). W ASO zalali mi auto Mobilem, przejżeli i powiedzieli, żebym pilnował poziomu oleju i zobaczymy, co dalej. Przez jakieś 2 kolejne tysiące wszystko ok, poziom oleju się nie zmienił a ostatnio znów zaczyna mi przypominać się kontrolka o jego braku. Auto jest z 2002 roku ma udokumentowany z ASO w Warszawie przebieg 91 tysięcy. Co się może dziać? Dodam, że podjazd przy domu nie ma na sobie żadnych plam z oleju (pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem).
    Skoro nie ma plam to go spala, piszesz ze oleju w silniku bylo 350ml oleju ? jesli tak bylo to nie wiem jak wogole silnik przezyl, to jest znacznie mniej niz minimum wiec pewnie cosik sie przytarlo w silniku, branie oleju w takim roczniku i z takim udokumentowanym przebiegiem nie jest zecza normalna i wytlumaczalna zurzyciem materialu, moim zdaniem czeka cie powazna naprawa, tak na marginesie to nie slyszalem jeszcze zeby ktos z tak niskim olejem jezdzil i nie zatarl silnika, nie swiecila sie kontrolka ??

    Moja wiedza nie pozwala mi okreslic blizej co moglo sie dokladnie stac ale znam przypadki podobne i konczyly sie wymiana silnika oczywiscie u ciebie moze byc inaczej i oby tak bylo.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Ja mam 2002 rok i przebieg 104 tys km
    Przy mocnym deptaniu ( 5 tys obr na kazdym biegu ) na 3 tys km spalila mi okolo 400 ml
    Przy lagodnej jezdzie na 5 tys km z pocacym sie korkiem i zepsutym termostatem 300 ml

    Czyli u ciebie cos strasznie duzo spala

    PS
    Moj kumpel ma Astre 2 z silnikiem 1.6 16v i wali mu 0,5l oleju na 2 tys km przy mocnym deptaniu - w serwisie powiedzieli ze te silniki tak maja
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef
    Ja mam 2002 rok i przebieg 104 tys km
    Przy mocnym deptaniu ( 5 tys obr na kazdym biegu ) na 3 tys km spalila mi okolo 400 ml
    Przy lagodnej jezdzie na 5 tys km z pocacym sie korkiem i zepsutym termostatem 300 ml

    Czyli u ciebie cos strasznie duzo spala

    PS
    Moj kumpel ma Astre 2 z silnikiem 1.6 16v i wali mu 0,5l oleju na 2 tys km przy mocnym deptaniu - w serwisie powiedzieli ze te silniki tak maja
    Dobry silnik nie powinien spalac tyle oleju co kolegi Astra, gadanie ze te silniki tak maja to raczej gadanie o niczym i tlumaczenie tych co im bieze olej - bo tak nie powinno byc, sa jakies normy spalania oleju ale napewno nie takie jak podajesz kolego, Astra, Audi, Mercedes,Vw i obecna moja Alfa nie braly wiecej oleju niz 0,5l na 10tys km.

    Kolega w tym Aterixie to wymiane robi na samych dolewkach, oleju juz chyba nie zmienia bo po co przeciez ciagle swiezy ma

  5. #5
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    hmm u mnie tez bierze sporo ja natomiast dolewam na bierzaca. Jest poki co blisko tej najnizszej kropki na bagnecie. Jutro jade po olej

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Rzeszów/Irl.
    Auto
    159 1.9 jtdm 16v 2007
    Postów
    122

    Domyślnie

    Kolego prawdopodobnie ty lub poprzedni właściciel przegrzałeś silnik i zapiekły się pierścienie zgarniające-dlatego tak pije. A dymi? Sprawdz spaliny.

  7. #7
    adasco
    Gość

    Domyślnie Re: Olej żre

    Cytat Napisał Mr_Bungle
    . Dowiedziałem się, że po prostu było go tam 350ml.
    na pewno tylko tyle? Jesli jezdzi, to cud. Ale na pewno silnik umarl. Moze go wczesniej zalali jakims specyfikiem?
    W te 90.000 tez bym nie do konca ufal, osobiscie patoligicznie nie wierze we wskazania licznika, nawet mojego.

    VTEC tez zlopia olej.... niektore silniki nie biora nic, a niektore cos tam wypija....

  8. #8
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie Re: Olej żre

    Cytat Napisał Mr_Bungle
    W ASO zalali mi auto Mobilem, przejżeli i powiedzieli, żebym pilnował poziomu oleju i zobaczymy, co dalej. Przez jakieś 2 kolejne tysiące wszystko ok, poziom oleju się nie zmienił a ostatnio znów zaczyna mi przypominać się kontrolka o jego braku
    kontrolka braku ciśnienia oleju a nie braku samego oleju jako takiego

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Póki co to nie dopuszczaj do sytuacji, w której kontrolka zapala się z powodu braku oleju, bo jeszcze możesz pogorszyć sprawę. A tak jeżeli jeszcze nie zatarłeś silnika, to jest szansa, że chociaż wał uratujesz.

  10. #10
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie

    nie jeżdzij nim tylko odstaw go do serwisu i niech rozbieraja silinik, ktoś tu napisał o pierscieniach mysle podobnie... tyle ze nie jezdzij nim! bo zajedziesz go

Podobne wątki

  1. [OLEJ] Znikający olej
    Utworzone przez Destyl w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 17:06
  2. Olej
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 20:20
  3. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  4. Olej
    Utworzone przez KULI w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 18:54
  5. [166] Olej do 2.4 JTD
    Utworzone przez Matt21 w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 20:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory