Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: klimatronik chłodzi z jednej strony

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie klimatronik chłodzi z jednej strony

    Witam
    Mam pytanie, co to może być, jak włączam klime to z kratek od str. Pasażera leci zimne powietrze, a od str kierowcy ledwo chłodne, różnica wyraźnie wyczuwalna. Ale przy ustawieniu temp. Na grzanie działa prawidłowo i z każdej kratki ta sama temp na wylocie. Jak na razie to wyciągnąłem panel klimatronika i przeczyścilem ten czujnik temp kabiny na płytce, bo byl zakurzony - bez efktu.
    Auto to 159 2006r. Z klimą dwustrefową. Czy to trzeba może nabić klime, czy co? Na forum nie znalazłem odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tu raczej wina będzie leżeć po stronie klap sterujących nadmuchami, a nie samego panelu.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Sprawdź, czy działa Ci sterowanie kierunkiem nawiewu. Jeśli nie, to podobno można jakoś od spodu dojrzeć, czy silniczek steruje roletą, czy nie. Ja kupiłem silniczek, okazało się, że jednak roleta jest zmielona i cały czas po stronie kierowcy dmucha na nogi i na szybę. Roleta kupiona, ale od paru miesięcy czeka na zamontowanie, ponieważ konieczne jest zdjęcie deski rozdzielczej.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Zgadzam się z przedmówcą. Sprawdź, czy działa Ci sterowanie kierunkiem nawiewu. Jeśli nie, to podobno można jakoś od spodu dojrzeć, czy silniczek steruje roletą, czy nie. Ja kupiłem silniczek, okazało się, że jednak roleta jest zmielona i cały czas po stronie kierowcy dmucha na nogi i na szybę. Roleta kupiona, ale od paru miesięcy czeka na zamontowanie, ponieważ konieczne jest zdjęcie deski rozdzielczej.
    U mnie sterowanie kierunkami nawiewu działa prawidłowo

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ale skoro po stronie pasażera leci zimne powietrze, znaczy klima pracuje. Czyli problem będzie najprawdopodobniej w klimatyzatorze / nagrzewnicy, czy jak tam zwał.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    dobij klimę, ja tak miałem, dokładnie tak samo, od strony pasażera chłodne od kierowcy znacznie cieplejsze, po dobiciu pięknie chłodzi z każdej strony

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Zgadzam się z przedmówcą. Sprawdź, czy działa Ci sterowanie kierunkiem nawiewu. Jeśli nie, to podobno można jakoś od spodu dojrzeć, czy silniczek steruje roletą, czy nie. Ja kupiłem silniczek, okazało się, że jednak roleta jest zmielona i cały czas po stronie kierowcy dmucha na nogi i na szybę. Roleta kupiona, ale od paru miesięcy czeka na zamontowanie, ponieważ konieczne jest zdjęcie deski rozdzielczej.
    Zarówno Pan jak i przedmówca tym razem nie mają racji.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej masz zwaloną kratkę mieszającą (ciepłe powietrze z zimnym) albo taką roletkę u góry.

    Ja mam roletę kupioną i w ten weekend będę ją montował jeżeli pogoda dopisze.

    Ja stawiam jednak na klapy mieszające powietrze zimne z ciepłym. Nie wiem, czy dla dwóch stron jest osobne. Mogę spojrzeć bo mam nagrzewnicę w piwnicy rozebraną i Ci dam znać.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat159 Zobacz post
    Zarówno Pan jak i przedmówca tym razem nie mają racji.
    Przyznaję się do niecelnego strzału

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał pirat159 Zobacz post
    dobij klimę, ja tak miałem, dokładnie tak samo, od strony pasażera chłodne od kierowcy znacznie cieplejsze, po dobiciu pięknie chłodzi z każdej strony

    - - - Updated - - -


    Zarówno Pan jak i przedmówca tym razem nie mają racji.
    Skoro objawy takie same byly i po dobiciy klimy wszystko wrocilo do normy, to najpierw będę musial tez nabić klime i miec nadzieje, ze będzie ok. Jesli nie, bede szukał dalej

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Skoro objawy takie same byly i po dobiciy klimy wszystko wrocilo do normy, to najpierw będę musial tez nabić klime i miec nadzieje, ze będzie ok. Jesli nie, bede szukał dalej
    ja w pierwszym po drodze warsztacie zapłaciłem 130 pln, i jak klima nie chodzi zawsze zaczyna się od tego a nie od grzebania w klapkach. U mnie dodatkowo (choć z tego co czytałem w odzielnym temacie nie jest to regułą) słyszałem wyraźnie brzęczenie z przewodów klimy, po dobiciu ustało.
    Też mam model z 2006r i nawet jak klima jest szczelna to przez te 10 lat czynnika mogło i tak ubyć.

    - - - Updated - - -

    A i ważna rzecz bo nigdy nie wiadomo czy wchodzi w układ 460 czy 500gram, powiedz o tym mechanikowi jeśli nie będzie w 100% pewien, że najpierw bijecie 460 i jak nie zadziała to dobijacie 40, albo odwrotnie bo jak masz zbyt wiele czynnika klima się nie załączy. Tak na wszelki wypadek byś nie płacił dwa razy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 13:00
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  3. Nietypowy problem z klimą.Nawiew zimny z jednej strony
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 13:34
  4. klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 21:05
  5. Nie działa tylne przeciwmgłowe z jednej strony
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory