Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Paliwo, Słabsza Moc

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    55

    Domyślnie Paliwo, Słabsza Moc

    Witam, posiadam alfe 147 1.9 JTD 01'rok. Przed wczoraj zalałem do niej jakieś 6/7l biodiesla ponieważ bardzo mi się spieszyło, gdzieś od wczoraj kilka godzin po zatankowaniu, autko zaczeło konkretnie kopcić, tzn nadzwyczaj niż normalnie (przy dodawaniu gazu), dodatkowo straciło dość dużo na mocy, i chodzi dość głośno niż poprzednio, a przy odpalaniu dosłownie trzęsię całą budą. Byłem u 2 mechaników, kazano mi jak najszybciej wypalić to zbędne paliwko,i zalać jak najwięcej dobrego konkretnego diesla.

    Proszę o pomoc, gdyż bardzo się martwię czy przypadkiem, nie stało się coś poważniejszego, jak np. koniec turbiny lub panewki do remontu. Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Kolego przepal to biogówno, zalej dobrej ON + dodaj do paliwa środek do czyszczenia układu np. Liqui Moly

    http://www.liqui-moly.pl/features/ka...category_id=17

    i na przyszłosc unikaj wynalazków pod tytułem BIO paliwo
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 21-07-2012 o 12:40

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    55

    Domyślnie

    ogólnie z minuty na minute silnik pracuje coraz ciszej, ale odgłos i praca porównywalna jest do pracy ciągnika także totalna klapa. Cóź jeszcze dobrego mógłbym wobec tego zrobić by jak najszybciej pozbyć się tego dziadostwa z baku? oraz w jakiej cenie kupie taki płyn do czyszczenia wtryskiwaczy?. Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie



    http://www.liquimoly-sklep.pl/pl/p/Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-05L.-05L/58


    http://www.liquimoly-sklep.pl/pl/i/Wysylka/21

    Wyjeździj bioshit maksymalnie jak się da albo ściągnij z baku. Wlej do baku ten środek i zalej 15/20 litrów paliwa
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 21-07-2012 o 14:06

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Ogólnie to fiat nie zaleca lania do jtd tego typu paliwa.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Nie pękaj ja kiedyś wlałem prawie do pustego zbiornika 10l benzyny,przejechałem ponad 20km zanim zaczęło szarpać-ALE dalej jechał,skoczyłem na cpn,gdy otworzyłem korek wlewu paliwa,to zrobiło się tam takie ciśnienie,że wszystko prysnęło na moje ciuchy,wtedy zatrybiłem,że tam mam benzyne.Wkurw na max od razu,ale zalałem na full ropy,przepaliłem wszystko i już ponad rok jest ok.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Jeden kolega w innym temacie podrzucił takie oto wyniki badań technicznych, gdzie pokazane jest co robi z naszymi silnikami dodatek bio paliwa, a co dopiero zalane wprost biopaliwo http://www.inig.pl/inst/nafta-gaz/na...2011-04-07.pdf
    Do CR-ów właściwie zabrania się lania biosyfu. Chyba, że są wyjątki o których nie słyszałem. Spotkałem się tylko z informacjami chyba Forda, że do ich CR można lać ON z domieszką max 5% bio. Czytając powyższy dokument chyba mają rację.

    Zalanie benzyny pozornie może nie wywołać żadnych skutków jeśli się zmiesza z jakąś ilością ropy. Jednak po jakimś czasie wychodzi na jaw użycie suchego paliwa. Pompa, wtryski powolutku siadają. Dość często po takim paliwie z pomby wysokiego potrafią posypać się opiłki. Sąsiad nalał do HDI benzyny. Przejechał jakieś 3 km do domu. Zorientował się i zlał wszystko z baku. Zalał ropy. Jednak w ciągu miesiąca poszła pompa wysokiego i trzy wtryski.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Zalanie benzyny pozornie może nie wywołać żadnych skutków jeśli się zmiesza z jakąś ilością ropy. Jednak po jakimś czasie wychodzi na jaw użycie suchego paliwa. Pompa, wtryski powolutku siadają. Dość często po takim paliwie z pomby wysokiego potrafią posypać się opiłki. Sąsiad nalał do HDI benzyny. Przejechał jakieś 3 km do domu. Zorientował się i zlał wszystko z baku. Zalał ropy. Jednak w ciągu miesiąca poszła pompa wysokiego i trzy wtryski.

    Ja nie zalałem benzyny, tylko biodiesla a to kolosalna różnica (choć mam wątpliwości haha). Ogólnie szperając na forum doszedłem też do wniosku, że praca jest porównywalna do pracy gdy uszkodzi się napinacz, też mam bardzo podobne objawy, słabsza moc na starcie, późniejszy etap coraz ciszej ciszej, i ciszej.. najgorzej jest na niskich obrotach.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    tymon - ja o benzynie pisałem do Weron-a Tobie podrzuciłem do poczytania pdf-a z badań nad dodatkiem estrów rzepaku, czyli bio do ON. Z naciskiem na "z dodatkiem". Wlej sobie jakiegoś oczyszczacza wtrysków tak jak piszą koledzy powyżej. Spróbuj po tym zabiegu tego: http://www.forum.alfaholicy.org/foru...y_pigulce.html
    Możesz się podłączyć FES-em i zrobić logi z korekty wtrysków i ciśnienia na listwie ?
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał tymon Zobacz post
    Ja nie zalałem benzyny, tylko biodiesla a to kolosalna różnica (choć mam wątpliwości haha). Ogólnie szperając na forum doszedłem też do wniosku, że praca jest porównywalna do pracy gdy uszkodzi się napinacz, też mam bardzo podobne objawy, słabsza moc na starcie, późniejszy etap coraz ciszej ciszej, i ciszej.. najgorzej jest na niskich obrotach.
    Kolego sprawdź to jak najszybciej.
    Złej jakości paliwo nie rozwali ci silnika w kilka kilometrów.
    Ludzie po prostu na coś zwalają powód awarii.
    Moja Bella

Podobne wątki

  1. Dymi na czarno, jest słabsza i więcej pali
    Utworzone przez arekbz w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 10:57
  2. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  3. [1.8 TS] słabsza moc... czy to przeskok paska rozrządu...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 09:46
  4. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory