Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: tarcze i klocki ZIMMERMANN, halogeny w 156 zaparowane

  1. #1
    Rita
    Gość

    Domyślnie tarcze i klocki ZIMMERMANN, halogeny w 156 zaparowane

    Witam,
    mam do wymiany komplet tarcz przod i tyl oraz komplet klockow przod i tyl, w warsztacie gdzie serwisuje auto powiedziano mi ze nie warto zmieniac na oryginalne czesci ktore sa bardzo drogie poniewaz firmy zimmermann sa o wiele lepsze od czesci oryginalnych alfa romeo, w zwiazku z tym chcialabym uslyszec jakie jest wasze zdanie na temat.
    Mam tez dosc nietypowy problem innego rodzaju: po umyciu mojej alfy crosswagon na myjni zaparowaly przednie halogeny i pozostalo troche wody w sroku.
    Czy ktos z was powie mi dlaczego tak sie dzieje? Dodam ze wybieram zawsze program mycia z podwoziem (ten sam problem mialam w mojej poprzedniej alfie sportwagon - jak raz zaparowaly tak zostaly zaparowane przez pare miesiecy).
    Z gory dziekuje za sugestie
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Mam klocki Zimmermanna na tarczach Mikody = 5/5, a co do zaparowanych halogenow to musi byc nie szczelny , wyciagnij i poogladaj czy nie jest pekniety lub rozklejony?
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ook_156_a.html

    Tu masz temat o lampach.Trzeba rozebrać i na nowo uszczelnić.Chyba że dopatrzysz się pęknięcia na szkle.
    Co do hamulców to możesz brać.

  4. #4
    Rita
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Mam klocki Zimmermanna na tarczach Mikody = 5/5, a co do zaparowanych halogenow to musi byc nie szczelny , wyciagnij i poogladaj czy nie jest pekniety lub rozklejony?
    Halogeny ani nie sa stare ani nie sa zniszczone, nie wiem dlaczego tak sie dzieje... dlaczego tam wchodzi woda. W mojej bylej 156 bylo to samo, wymienilam nawet raz jeden halogen na nowy poniewaz przez nieuwage zostal rozbity. Zalozylam nowy i po paru dniach pojechalam na myjnie i znowu tam byla woda ... Tak naprawde to nic takiego strasznego sie nie dzieje... swieca normalnie, tylko sa zaparowane a mnie nurtuje to pytanie dlaczego? w taki razie nawet nowe sa nieszczelne ...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Woda ma to do tego ze wlewa sie przez dziury wiec poogladaj dobrze ze wszystkich stron Powodzenia
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  6. #6
    KozioŁ
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź czy w miejscu gdzie wchodzi żarówka do halogenu jest szczelnie. Czasami to nie wina obudowy a złego spasowania zaślepki

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    a może zapominasz o tej zaślepce (: a tak serio może jakoś źle je zakładasxz

  8. #8
    Rita
    Gość

    Domyślnie

    Ok, chłopaki będę się temu przyglądać szczegółowo,przynajmniej mam takie zamiary bo halogeny są nadal zaparowane ...
    Mam jeszcze jedno pytanie czy powiecie mi jak ustawić strumień spryskiwacza? Na masce 156 sa dwa takie "buzery" z ktorych wylatuje strumień na szybę, chyba sa przykręcone na śrobkach po bokach przynajmniej tak mi się wydaje po głębszych oględzinach - jak włączę spryskiwacz na szybę przednią to ten strumień leci na sam dól a nie na środek szyby, praktycznie pod spód wycieraczek w spoczynku. Jak można ustawić ten strumień tak żeby leciał na środek szyby? Przewody nie są zatkane gdyż strumień jest duży tylko zle ustawiony jest kąt spryskiwania.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    teraz pewności niemam ale chyba sa tam trzy takie "dziubki" (: wkładasz w niego jakąś igłę i możesz nią ustawiać góra dół

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Maly plaski srubokret o ile pamietam... i krecisz w prawo albo lewo zalezy jak chcesz ustawic powodzenia
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. Klocki, tarcze
    Utworzone przez Mieszko1974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 19:11
  2. Klocki i tarcze
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 21:20
  3. [155] Tarcze i klocki
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 12:30
  4. [156] tarcze i klocki tyl
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory