Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Gaśnie po wejściu na obroty!!!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.4 jtd 2001r. kombi
    Postów
    1

    Domyślnie Gaśnie po wejściu na obroty!!!

    Witam.Kiedy zakupiłem Alfę wszystko było ok.Jeździła jak należy,nie było z nią żadnych problemów.Jedyne co to kiepskie zawieszenie.Mam Alfę 156 2.4 jtd 2001r.
    Sprawa ma się tak:
    Dał mi brat 50litrów ropy która stała ponad pół roku.Oczywiśćie zalałem ją cedząc przez pieluche,ale nie było tam żadnych takich brudów czy typowych farfocli.Po wyjeżdzeniu połowy zbiornika zaczęła się zapalać kontrolka od wtrysku i Alfa zaczęła słabiej odpalac.Zajechałem do elektronika który podłączył ją pod kable i powiedział że ma takie parametry że nie ma sie do czego przyczepic.-ale już wtedy jak ją zgasiłem to nie mogłem jej odpalić bez pomocy samostartu lub zwykłego plaku i tak jest do dzisiaj.Za żadne chiny jej nie odpale bez pomocy tych srodków o których wcześniej pisałem,a jeśli pśiuknę w filtr powietrza to odpala odrazu i na wolnych obrotach będzie chodziła aż się skończy ropa,bo jeśli w nią wsiąde i chcę się przejechac to przeciągając ją na obojętnie którym biegu do np:3tys. obrotów jest takie uderzenie w przód i w tył i odrazu gaśnie,tak jakby odcinało zapłon.Czy ktoś wie co to może być albo jak samemu spróbowac temu zaradzic?-bo już mnie troche wystraszyli,że to pompo wtryskiwacze padły albo pompa,a jak wiadomo są to całkiem spore koszty.Dodam jeszcze ze wyciągałem cały zbiornik z niej i czyściłem,wszystkie przewody przedmuchałem i wlewałem to zbiornika różne te buteleczki od czyszczenia wtryskiwaczy itd.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Jaki był błąd po pojawieniu się marchewy?
    Coś mi się wydaje, że:
    Cytat Napisał pawelkita Zobacz post
    bo już mnie troche wystraszyli,że to pompo wtryskiwacze padły albo pompa
    Podobne objawy miało znajome mi auto, jak właściciel do CR dolał pół na pół benzyny i przejechał kilkanaście km. Skończyło się prawdopodobnie na wymianie jednego wtrysku, ale do końca sprawy nie znam.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 jtdm gaśnie podczas jazdy, falują obroty.
    Utworzone przez v3dream w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 16:50
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 14:52
  3. [145] Ciężki rozruch po wkręceniu na obroty gaśnie BOXER
    Utworzone przez wube w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 09:06
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 23:05
  5. [GTV Spider] Silnik gaśnie jak jest zimny lub obroty wskakują do poziomu około 2000
    Utworzone przez filip gtv w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory