Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: xenon, wymiana, naprawa obudowy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    ar159 2,4 2009r
    Postów
    10

    Domyślnie xenon, wymiana, naprawa obudowy

    witam. prosze o rade. jestem tu swiezy i nie znam sie za bardzo. mam urwane uchwyty reflektora xenon, samopoziomujacy. czy jesli bede chciał wymienic cala lampe to moge kupic jakas zwykłą tania uzywke i przełożyc wszystko z mojej lampy? czy to bedzie pasowało? moze jest jakis inny sposób naprawy

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Jeżeli masz urwane górne uchwyty to są dostępne w ASO zestawy naprawcze za kilkadziesiąt złotych.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Tak górne uchwyty są w ASO dostępne jako części do naprawy. Dolny uchwyt to musisz sobie u kogoś kto spawa plastiki pospawać i też będzie. Co do obudowy to nie ma zamiennych. Używka tylko z xenona inaczej dużo zabawy aby wszystko doszlifować pod xenon ze zwykłej. Nie ma tam wycięcia na przetwornice itd.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    ar159 2,4 2009r
    Postów
    10

    Domyślnie

    ok. tak zrobie. bedzie najkorzystniej. dziekuje

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja po strzeleniu w sarnę urwałem w prawym ksenonie wszystkie uchwyty, a obudowa praktycznie pękła na pół. Poza tym żadne szkło się nie uszkodziło i reflektor ogólnie był sprawny. Facet z Wrocławia, od którego mój kumpel brał części zaoferował, że naprawi mi tą lampę za 500zł wymieniając obudowę. Na dniach powinien mi ją odesłać. Jak przyjdzie z powrotem i będzie wszystko ok, to mogę Ci wysłać numer telefonu do niego na Priv.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Otrzymałem "naprawiony" reflektor. Tzn. konkretnie otrzymał go lakiernik składający moją 9 do kupy, osobiście go jeszcze nie widziałem. Ale złożył mi niezbyt pochwalającą relację z wykonanej naprawy reflektora. Na początku usługodawca zapewniał, że ma obudowy serwisowe i wymieni moją połamaną na właśnie nową. Niestety tak się nie stało, obudowa została poklejona w mało estetyczny sposób. Do tego było coś połamane w środku, więc podobno też zostało poklejone, ale w miejscu światła drogowego podobno nie jest to sklejone do końca. Pan z Wrocławia tłumaczył się, że jednak nie miał tych obudów i nie chciał iść w większe koszty tej naprawy... Oczywiście gdybym miał wybór i dołożyć 100, czy 200zł do naprawy ze względu na większy jej zakres, to wolałbym mieć nową obudowę, ale nie miałem takiego wyboru, bo dowiedziałem się o tym jak paczka została już wysłana. Stanęło na tym, że jeśli z reflektorem będzie cokolwiek nie tak, tzn. nie da się poprawnie ustawić albo będzie parował, to mam mu go odesłać i odda mi za niego 600zł i sprzeda mi nienaprawiany za ok. 1300-1400zł (adekwatna cena rynkowa). Z ostateczną oceną poczekam aż osobiście obejrzę reflektor i sprawdzę czy rzeczywiście jest w pełni sprawny, ale celującej nie będzie.

Podobne wątki

  1. Wymiana obudowy lusterka?
    Utworzone przez Peryl w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2022, 14:52
  2. [Giulietta] Wymiana obudowy klucza.
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 22:05
  3. Wymiana obudowy kluczyka
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:47
  4. Wymiana obudowy filtra pow. 2.4 jtd 99r
    Utworzone przez Gozdziej w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 16:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory