Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Łożyska w skrzyni Giulietta

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4 TB 170km
    Postów
    2

    Domyślnie Łożyska w skrzyni Giulietta

    Cześć,
    Po zakupie Giulietty 1.4 TB 170km 2011r (218tys), zauważyłem, właściwie słyszę tarcie - szum. Myślałem, że to łożysko któregoś koła, w aso okazało się, że to problem z łożyskami w skrzyni manualnej. Koszt jaki mi zaproponowali to 6tys zł. Czy macie jakieś porady czy może mieliście podobny problem czy wymienialiście łożyska w skrzyni czy może cena jest adekwatna do problemu. Z góry dzięki za wszystkie informację.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Peugeot 307,Alfa 147 1.9 JTD, Alfa Giulietta 1.4 TB 120 km
    Postów
    33

    Domyślnie

    Służę pomocą,może się przyda. Giulietta syna, którą osobiście serwisuję też po zakupie 2 lata temu trapiła taka przypadłość.Miała przejechane 145000 km i bardzo hałasowały łożyska.I był dylemat co robić,kupno używki czy remont swojej.Stanęło na tym że lepiej remontować bo nie wiadomo na co się trafi w używce.Rozpatrzyłem się po fachowcach od tego tematu i znalazłem warsztat który śmialo mogę polecić.Alfa po remoncie śmiga już ponad 1,5 roku i jest ok.Warsztat co prawda oddalony około 80 km jedną stronę odemnie ale warto było.Pan wspomniał że tam nie ma wielkich możliwosci manipulacji bo do tej skrzyni dostępne są w zasadzie tylko łożyska oryginały,bodajże Timkeny.W dodatku zamiast 2 litrów oleju oryginału,wlałem 2,4 litra i jest w porządku,nie wychlapuje się nic odpowietrznikiem a te kilka setek więcej lepiej smaruje.Nasza Julka to 1.4 TB 120 km z 2011 roku (kilka dni temu dostała tuning na około 150 km ������) a skrzynia to C635.6.35.05.A najlepsza była cena ,za sprawdzenie i remont swojej wyszło tyle co za używkę niewiadomego stanu.Mam jeszcze paragon,1120 zł z gwarancją na rok.Wiadome że przez te półtora roku cena na pewno trochę wzrosła ale te 6000 zł to jakiś kosmos o którym piszesz.Nie wiem skąd jesteś ale na tę chwilę napiszę tylko że warsztat jest w Łańcucie na Podkarpaciu.Dodam tylko (a to raczej ważny szczegół) że skrzynię sam wymontowałem ,zawiozłem i później włożyłem z powrotem.Przyjmują też auta w calości,wymontowują,remontują i składają ale to raczej podnosi koszta operacji.O ile, to trzeba by dzwonić i uzgadniać
    Ostatnio edytowane przez zozol ; 15-05-2024 o 17:52

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4 TB 170km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki, fakt wymontowanie i zamontowanie skrzyni swoje kosztuje, 6tys aso w łodzi. Same łożyska to mniej niż 1tys. Raczej sam tego nie zrobię myślę, że jeśli znajdę serwis do 2-3tys chyba warto.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Szum podczas jazdy - łożyska skrzyni?
    Utworzone przez Nevermore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2024, 08:56
  2. [159] Łożyska mechanizmu różnicowego (nie skrzyni) M32 Problem 1.9 16v
    Utworzone przez Adiuesz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2023, 14:16
  3. kto wymieniał łożyska w skrzyni w jtd?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 17:46
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory