Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: BLAUPUNKT MELBOURNE 120 pod bose - Problem :/

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Szymi147
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    7

    Domyślnie BLAUPUNKT MELBOURNE 120 pod bose - Problem :/

    Witam serdecznie !
    Dziś otrzymałem od swojej kobiety na urodziny radio BLAUPUNKT MELBOURNE 120.
    Chciałem założyć je do mojej 147. Wszystkie złącza te same iso mini itp, ale przy podłączeniu kompletnie nic się nie dzieje... Myślałem, że obejdzie się bez przeróbek .. Pomożecie mi to podłączyć?Poniżej wstawiam schematy oryginalnego radia i melbourne 120.

    Oryginał:

    melbourne 120 :
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16063d1294894057-zapytanie_odnosnie_tuby-alfa1.jpg
Wyświetleń:	586
Rozmiar:	160.6 KB
ID:	157527   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7208209200_1417544512.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	46.1 KB
ID:	157528  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Jezeli nie ma adapterów/przejściówek na allegro, to ja bym po kolei przewód po przewodzie do nowej wtyczki montował Powinno bez większego problemu zadziałać, bo nie jest to Bóg wie jak skomplikowany układ przewodów

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Szymi147
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Niestety nie ma adapterów. Tak mój drogi, najlepiej by było po kolei po kabelku ale niestety nie znam się na tych oznaczeniach :c .i nie wszystkie są takie same na obu schematach ;/


    Edit : do zamknięcia, poradziłem sobie
    Ostatnio edytowane przez Szymi147 ; 20-02-2015 o 02:28

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Zanim moderator zamknie temat to dodam tylko że wszystko można na forum znaleźć. Kilka miesięcy temu podłączałem to samo radio pod Bose i bez problemów wszystko znalazłem.
    Trzeba podłączyć jeden z przewodów z oryginalnej instalacji Bose do pinu 6 w złączu C w radiu Blaupunkt. Do tego trzeba zmostkować zasilanie czyli pin 7 z 4 w kostce A.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar szejker
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Strumień
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,6 120KM
    Postów
    178

    Domyślnie

    Po co mostkować? Ja pod Sony nie mostkowałem, tylko musiałem zamienić je ze sobą. Radio uruchamia się tylko po przekręceniu kluczyka. Oryginalny Blaupunkt działał też bez kluczyka, ale to pewnie za sprawą kabli CAN. No chyba, że kolega chce aby radio uruchamiać i wyłączać ręcznie bez udziału kluczyka, wtedy mostkujemy 2 kable +12V idące od radia i podłączamy do JEDNEGO kabla ze stałym +12V. Nie wiem teraz który pin to jest, 4 czy 7. Nie wolno mostkować napięcia +12V z +12V idącym od kluczyka bo podasz napięcie na inne urządzenia w aucie które mają działać dopiero po przekręceniu kluczyka. Mostkować można tylko piny 4 i 7 idące z radia, a nie 4 i 7 idące z samochodu.

    Dodano po 2 minutes:

    Aha, bywają i takie wersje które nie mają +12V idącego po przekręceniu kluczyka, tak więc chyba trzeba dorobić kabelek z np. zapalniczki.
    Ostatnio edytowane przez szejker ; 22-02-2015 o 22:05 Powód: Dodano

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    Ja mam zamiar 2 DIN wstawić zamiast ori radia i kiedyś takie złącze znalazłem:
    http://www.bartex-caraudio.pl/produc...roducts_id=603
    Też się zastanawiałem czy jest potrzebne czy można od razu wstawić.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar szejker
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Strumień
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,6 120KM
    Postów
    178

    Domyślnie

    Jeśli masz Bose, to potrzebujesz taką przejściówkę. A to dlatego, że wyjście głośnikowe z radia powinno iść prosto na głośniki, a przy bose nie idzie na głośniki, tylko na wzmacniacz Bose. Wzmacniacz radiowy + wzmacniacz Bose i radia musiałbyś słuchać na poziomie głośności 10% A czerwona wtyczka jest z kabelkiem do którego trzeba doprowadzić 12V aby uruchomić wzmacniacz Bose.
    Ja zrobiłem to sobie inaczej. Kupiłem wtyczkę ISO i przylutowałem kable do wtyczek Cinch. Wtyczki Cinch wpiąłem do wyjścia na wzmacniacz w moim radiu, a kabelek uruchamiający Bose wpiąłem do kabelka Amplifier Remote wychodzącego z radia. Czyli po prostu instalacja pod Bose zrobiona tak jakbym zrobił instalację pod subwoofer.
    Bose właśnie można porównać do subwoofera w bagażniku z tym, że wzmacnia on też głośniki w drzwiach dlatego musiałem zrobić 4 wtyczki Cinch.

    Wszystko po to, że taki konwerter kosztuje około 100zł a moja przeróbka kosztowała 10zł i 20 minut roboty. Każde porządne radio ma wyjścia Cinch na wzmacniacz I przy okazji radio nie wykorzystuje niepotrzebnie swojego wbudowanego wzmacniacza.
    Ostatnio edytowane przez szejker ; 23-02-2015 o 12:18

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał szejker Zobacz post
    Aha, bywają i takie wersje które nie mają +12V idącego po przekręceniu kluczyka, tak więc chyba trzeba dorobić kabelek z np. zapalniczki.
    Ja właśnie o tym przypadku. U siebie mam zamiar doprowadzić jeszcze napięcie po stacyjce żeby radio odpalało wraz z samochodem ale jakoś nie mogę się zebrać do tego.

    Żadna przejściówka nie jest potrzebna. Potrzebna jest oryginalna wiązka z systemu BOSE, wzmacniacz z subwooferem oraz komplet głośników i po podłączeniu prawie plug and play wszystko działa.
    Raczej wolę jak podłączone jest tak jak zostało zaprojektowane a nie jakąś rzeźbę samemu odwalać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 19:27
  2. blaupunkt melbourne 120
    Utworzone przez raxor19 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 11:17
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 17:27
  4. Problem z radiem blaupunkt cd 30
    Utworzone przez Arturxxx13 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 19:46
  5. Problem z HI-FI BOSE
    Utworzone przez manyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory